Lekceważył prawo, ale nie uniknie odpowiedzialności

Dodane 24 stycznia 2023, 10:04

Maciejowice, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Policjanci ruchu drogowego w Kochowie (gm. Maciejowice) zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Mężczyzna nie stosował się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 21-latek wkrótce ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo.

Wczoraj (23.01.2023r.) około godz. 20:00 w Kochowie (gm. Maciejowice) patrolujący ten rejon policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę renault. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdów bez uprawnień i sąd zakazał mu kierowania. Jazda bez uprawnień to wykroczenie, jednak nieprzestrzeganie zakazu sądowego to już przestępstwo.

21-latek wkrótce ponownie stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kto nie stosuje się do orzeczonych przez sąd środków karnych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.