Kronika zdarzeń KPP w Garwolinie 09-15.04.2018 r.

Dodane 16 kwietnia 2018, 09:42

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: redakcja

09.04
Garwolin, godz. 16:17
30-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym m-ki Peugeot, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i najechała na prawidłowo jadącego rowerzystę. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

10.04
Garwolin
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali P.B., lat 22 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem m-ki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Gąsów
Nieznany sprawca, włamał się do kontenera narzędziowego skąd dokonał kradzieży narzędzi budowlanych tj. elektroniczny laser, piłę spalinową, wiertarkę udarową oraz 20 litrów oleju przekładniowego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy włamania zajęli się policjanci z Garwolina.

Lipówki, godz. 18:23
Ze wstępnych ustaleń policjantów oraz z relacji świadków zdarzenia wynika, że 31-letni mężczyzna R. W. lat 31 , zam. pow. Otwock kierując samochodem m-ki BMW najechał na kierującą rowerem jadącą w tym samym kierunku 53-letnią kobietę. Rowerzystka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierowca pojazdu (2.62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Mężczyzna została zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawca został przesłuchany i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozór policyjny. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

12.04
Chęciny
Z 11/12 nieznany sprawca, z nowobudowanego domu dokonał kradzieży 10 metrów instalacji elektrycznej, a z blaszanego garażu elektronarzędzi. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Wilga
Z 11/12 nieznani sprawcy, włamali się do garażu skąd skradli wiertarkę i bagażnik samochodowy. Następnie z pomieszczeń gospodarczych dokonali kradzieży felg aluminiowych, kompletu opon zimowych i letnich, różnego rodzaju środków ochrony roślin, 250 litrów oleju napędowego, 60 litrów benzyny, szorowarkę do betonu, sprężarkę ciągnikową, spawarkę, myjkę ciśnieniową, nagrzewnicę olejową, smarownicę pneumatyczną, wiertarki, szlifierkę kątową, nagrzewnicę elektryczną, pompę elektryczną do paliwa z pistoletem, glebogryzarkę spalinową, piłę spalinową oraz inne różnego rodzaju narzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z PP Wilga.

Holendry
Z 11/12 nieznany sprawcy, z pomieszczeń gospodarczych dokonali kradzieży środków ochrony roślin oraz elektronarzędzia w postaci: wiertarki, wkrętarki akumulatorowej, kompletu kluczy nasadowych, elektrycznej wyrzynarki oraz pojazdu quad marki Keeway. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych.  Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z PP Wilga.

Wola Rębkowska
38-letnia kobieta (2,37 promila), w trakcie awantury podczas libacji uszkodziła nożem ciało byłemu 45-letniemu konkubentowi (2,37 promila). Mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej. Po zaopatrzeniu rany pozostał w szpitalu na obserwacji, a następnie został wypisany do domu. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 38-latka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu do którego się przyznała i poddała karze.   

14.04
Podebłocie
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali A.K., lat 35 zam. pow. Garwolin, który kierował motocyklem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu ponadto. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

15.04
Kruszyna
Policjanci z PP Trojanów, zatrzymali P.S., lat 21 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem m-ki Opel, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

15.04
Garwolin ul. Żwirki i Wigury godz. 11:45
42-letni mężczyzna (trzeźwy), kierujący samochodem m-ki Volvo podczas wykonywania manewru cofania z zatoki parkingowej na jezdnię, najechał na przechodzącą przez jezdnię w miejscu nieprzeznaczonym 83-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Garwolin
Policjanci z  OPI KPP Garwolin, podczas kontroli drogowej zatrzymali 34-letniego pasażera pojazdu, który był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego.


W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 251 interwencje.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.