Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Bezpieczne przejście

Dodane 16 września 2020, 11:52
Zdjęcie: KPP Garwolin "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Od rozpoczęcia roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” garwolińscy policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” oraz „Bezpieczne przejście dla pieszych”.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków oprócz nadmiernej prędkości to główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci po raz kolejny przypominali –„Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W minionym tygodniu, mundurowi odwiedzili dzieci w Przedszkolu „Bajka” w Garwolinie i w Miastkowie Kościelnym oraz uczniów ze szkół w Brzegach, Puznówce i Parysowie. Najmłodsi mogli posłuchać prelekcji policjantów, gdzie następnie wspólnie udali się w „teren”. W rejonie przejść dla pieszych apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zbliżając się do przejścia dla pieszych, oraz o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przy których znajdują się szkoły i przedszkola. Kierowcy otrzymywali ulotki z hasłami promującymi prowadzone działania.

Działania pn. „Kierowco! Nie poluj na zebrach” realizowana jest w ramach projektu „B&N, czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony” celem jej jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza w rejonach szkół.

KPP Garwolin

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
janosik
  (16 września 2020, 14:32)
Jeśli pieszy zachowuje sie jak łoś nawet sie nie obejrzy tylko lezie jak ciele patrzące w telefon tylko wyjść z samochodu i kopów nasadzić
Nicola
  (18 września 2020, 12:00)
W WG piesi zachowuja się jak łosie, kierowcy jak jelenie.