Kartoteka straży 22-28 lutego

Dodane 2 marca 2016, 10:15

Garwolin, Miasto Garwolin, Miasto Łaskarzew , Na sygnale, Trojanów, Wilga, Żelechów
Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie ul. Przychód, 25.02.2016 r., autor: OSP Łaskarzew Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 22 do 28 lutego 2016 r.

22 luty 2016 r.

 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Jagodnem.

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jagodne, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Fiesta i Fiat Seicento. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Czas interwencji wyniósł blisko godzinę. Czytaj też: Dwie osoby w szpitalu po czołówce. [kliknij]

 Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Kawęczynie.

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Kawęczyn. Działania strażaków polegały na podaniu prądu proszku do komina, co umożliwiło ugaszenie palących się sadzy. Następnie przy pomocy wyciora kominowego usunięto nadpalone sadze na zewnątrz budynku. Właściciela pouczono o obowiązku czyszczenia przewodu kominowego. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Maciejowice. Działania trwały dwie godziny.

24 luty 2016 r.

 Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie.

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przychód w Łaskarzewie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Peugeot 308. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej oraz założyli jej kołnierz ortopedyczny. Następnie mężczyznę ewakuowano z pojazdu i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP. Czas interwencji wyniósł ponad godzinę. Czytaj też: Uderzył w drzewo i uciekł, zostawił rannego pasażera. [kliknij]

25 luty 2016 r.

 Pożar samochodu w Korytnicy.

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu w Korytnicy. Do działań zadysponowano jeden zastęp OSP. Strażacy podali prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Pojazd marki Volkswagen Golf uległ całkowitemu spaleniu. Działania trwały blisko godzinę.

26 luty 2016 r.

 Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie.

Przed godz. 2 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania strażaków polegały na usunięciu nadpalonych sadzy przy pomocy wyciora kominowego. W związku z pęknięciem powstałym na kominie dokonano również pomiaru powietrza na obecność tlenku węgla. Właściciela pouczono o obowiązku czyszczenia przewodu kominowego oraz wykonaniu przeglądu kominiarskiego przed ponownym uruchomieniem pieca. W działaniach trwających ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Żelechów.

Rozlewisko niezidentyfikowanej substancji na terenie Urzędu Pocztowego w Garwolinie.

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uwolnieniu niezidentyfikowanej substancji, podczas przeładunku przesyłek na terenie Urzędu Pocztowego przy ul. Kościuszki w Garwolinie. Pracownicy zostali ewakuowani z budynku, a dla interesantów był on jeszcze zamknięty. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że rozlewisko powstało na rampie załadunkowej przy budynku poczty. Strażacy zabezpieczeni w ubrania gazoszczelne dokonali rozpoznania substancji. Na podstawie informacji znajdujących się na opakowaniu stwierdzono, że jest to substancja na bazie kwasu nadoctowego wykorzystywana w weterynarii. Dalsze działania straży polegały na zebraniu rozlewiska przy pomocy sorbentu. W działaniach trwających ponad godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP. Czytaj też: Rozlana substancja, ewakuacja na poczcie. [kliknij]

27 luty 2016 r.

Pożar autolawety na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie.

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze autolawety na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie. Do działań zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażacy podali prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Działania trwały ponad godzinę.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.