Jechał ciężarówką bez prawa jazdy i... koła

Dodane 24 listopada 2021, 10:31

Na sygnale
KMP Łomża Brak prawego koła w naczepie, bez aktualnych badań technicznych i prawa jazdy oraz zbyt duży tonaż…

W ubiegłym tygodniu, policjanci z łomżyńskiej drogówki jadąc ulicą Aleja Legionów zauważyli właśnie taki samochód. Siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie zdawał sobie sprawy, że fatalny stan techniczny samochodu, to niebezpieczeństwo nie tylko dla niego, ale również innych uczestników ruchu. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, ciągnik siodłowy z naczepą został zholowany, a za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem.

Trwa okres jesienno-zimowy, czyli najtrudniejszy dla kierowców, dlatego apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Wymienione elementy mają szczególnie duże znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy.

KMP Łomża

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.