Jakie w tym tygodniu osiągnęła wyniki garwolińska grupa SPEED?

Dodane 5 listopada 2019, 16:53

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe 46 skontrolowanych pojazdów, 42 nałożone mandaty karne na kierowców- to wynik tygodniowych działań garwolińskiej grupy „SPEED”.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą działania „SPEED”.

Podczas tygodniowych działań policjanci „drogówki” skontrolowali 46 pojazdów, nałożyli na kierujących 33 mandaty karne za przekroczenie prędkości.  Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze w lipcu została powołana grupa „SPEED”. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

KPP Garwolin

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Mapedd
  (5 listopada 2019, 16:57)
tylko 42 mandaty haahhahhaa
Gosc
  (5 listopada 2019, 18:55)
Tyle mandatów powinno być jednego dnia. Dlaczego grupy speed nie widać na 17 Ce. Dlaczego nie zatrzymują tych co wyprzedzają pomimo zakazu. Prędkość to nie wszystko. Weżcie się za piratów na 17 Ce.
Gościu
  (5 listopada 2019, 19:49)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Xxx
  (5 listopada 2019, 20:24)
Bo stoją w drodze na wsi, najczęściej w lesie i czekają aż ktos jedzie, wyskakują za nim i siedzą mu na "ogonie" i wymuszają żeby tylko złamał przepisy i już jest 500+