Inwestycja światowej skali w Garwolinie: uroczyste otwarcie centrum badawczo-rozwojowego przy fabryce Avon

Dodane 20 marca 2024, 19:35

Na sygnale
Materiały prasowe Avon konsekwentnie inwestuje w rozwój w Polsce. 20 marca 2024 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie centrum badawczo-rozwojowego w Garwolinie. Budowę centrum od początku wspierały lokalne władze – Mirosław Walicki, Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin, którzy wzięli udział również w uroczystości otwarcia.

Nowe centrum R&D powstało w ekspresowym tempie. Od momentu wbicia pierwszej łopaty w lipcu ubiegłego roku prace budowlane postępowały niezwykle sprawnie. Dzięki temu nowy obiekt został otwarty w ciągu zaledwie 9 miesięcy od startu prac!

Rozwój dla rejonu

Garwolińskie centrum badawczo-rozwojowe będzie ściśle współpracować z centrum R&D Avon w Brazylii, odpowiedzialnym za opracowywanie innowacji produktowych. Będzie w nim działała także jednostka testująca nowe opakowania dla wybranych produktów. Polski oddział będzie pracował nad produktami głównie z kategorii Skin Care, Personal Care, a także Fragrance i Make-up. Specjalnie powołany zespół będzie zajmował się rozwojem formuł przyjaznych środowisku. Nowo otwarta jednostka badawczo-rozwojowa Avon mieści się w budynku o powierzchni ok. 1100 m2 znajdującym się w sąsiedztwie fabryki.

- Otwarcie Centrum badawczo-rozwojowego to dla nas kolejny, bardzo ważny, krok. Nasza historia w Polsce jest nierozłącznie związana z Garwolinem, to tu znaleźliśmy pracowników, dzięki którym firma stale się rozwija. Przy okazji tej uroczystości chciałbym podkreślić niezwykle istotny wkład miasta w realizację tego projektu i podziękować za wieloletnią, efektywną współpracę.Dzisiaj otwieramy kolejny, pasjonujący rozdział w naszej wspólnej historii – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Pod okiem profesjonalistów

Prowadzone w Garwolinie prace badawcze dotyczyć będą przede wszystkim rozwoju Nail Enamels, Sustainability i kluczowych etapów produkcji nowych kosmetyków z obszaru Skin Care, Personal Care i Fragrance, których receptury będą opracowywane głównie przez centrum R&D Avon w brazylijskim Cajamar. Nad przebiegiem badań będą czuwały jednostki badawczo-rozwojowe: Process Development Laboratory, Package Evaluation and Testing, Sustainable Formulation and Research Technology, Make-up Nails Product Development, Regional Product Development and Technical Services Organization odpowiedzialne za ścisłą współpracę z centrum badawczo-rozwojowym w Brazylii.

Ramię w ramię ze społecznością lokalną

Wszystkie te działania sprawiają, że Garwolin staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, co jest powodem do radości również dla lokalnych władz.

- Ta inwestycja marki w rejonie, jest dla nas bardzo ważna. Fabryka Avon w Garwolinie to nasz dobry sąsiad i partner, na którego zawsze możemy liczyć i dla którego społeczność lokalna jest niezwykle ważna – zadowolenia nie kryje burmistrz miasta Garwolin, pani Marzena Świeczak - Jako miasto jesteśmy dumni, że dzięki naszym wspólnym działaniom udało się doprowadzić do końca w tak szybkim tempie, tak ważny projekt, którego efekty możemy dzisiaj na własne oczy podziwiać i jeszcze raz pokazać, że nawet mniejsze ośrodki, dzięki ciężkiej pracy i motywacji do ciągłego rozwoju, mogą zaistnieć w wielkim świecie.

- Fabryka Avon w Garwolinie jest dla naszego regionu niezwykle ważna. Widzieć, jak miejsce to rozwija się i ma wpływ na globalny biznes, przy współudziale mieszkańców naszego regionu, to dla mnie ogromna satysfakcja – stwierdza Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego.

 

Avon Garwolin

W Garwolinie działają dwie spółki Avon – Avon Operations Polska (AOP) i Avon Distribution Polska (ADP), które wspólnie stanowią rdzeń łańcucha dostaw firmy dla obszaru EMEA. 

Avon Operations Polska zarządza największą i jednocześnie najbardziej zaawansowaną technologicznie fabryką Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny zatrudnia ok. 1000 pracowników. Co roku powstają tu kosmetyki, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach. W 2022 roku w fabryce Avon w Garwolinie wyprodukowano ponad 48,8 mln kg masy kosmetycznej, 48 mln sztuk perfum i 5,4 mln sztuk szminek w 57 odcieniach. 

Avon Distribution Polska zarządza centrum dystrybucyjnym, które odpowiada za pakowanie i wysyłkę zamówień do Konsultantek Avon w dziesięciu krajach – w Polsce, Niemczech, Czechach, Ukrainie, Finlandii, Estonii, Hiszpanii i Portugalii, a także na Litwie i Łotwie. Avon Distribution Polska zatrudnia obecnie ok. 300 pracowników. W 2022 roku centrum dystrybucyjne w Garwolinie wysłało do Konsultantek Avon ponad 109,3 mln sztuk produktów w ponad 4,2 mln kartonów. 

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.