Garwolińscy terytorialsi mają nową jednostkę!

Dodane 24 czerwca 2022, 08:48

Wojsko, WOT
61 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca do Książenic (pow. grodziski). W niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu wojskowego.

Uroczyste przecięcie wstęgi do bram nowej jednostki odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) o godzinie 12:00. Wydarzenie będzie połączone z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym nowowcielonych mieszkańców powiatu garwolińskiego. Dziś przed kandydatami ostatni sprawdzian - pętla taktyczna. Wszyscy, którzy z wynikiem pozytywnym zakończą egzamin, a w niedzielę złożą przysięgę na sztandar staną się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego.  

Przeniesienie jednostki z Grójca do Książenic nie oznacza, że powiat grójecki straci swój batalion WOT. W połowie maja rozpoczęło się tworzenie nowego – 63 batalionu lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą.  

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i zachęca do kontaktu z rekruterami: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.