Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wpłyń na bezpieczeństwo w sąsiedztwie - zgłoś zagrożenie

Dodane 21 czerwca 2022, 10:20

Na sygnale
KPP Garwolin Garwolińscy policjanci prowadzą dzisiaj działania, które mają na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu. Podczas spotkań rozpowszechniają informacje na temat istoty funkcjonowania KMZB wśród społeczności lokalnej.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.Garwolińska Policja przypomina, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz szybko zgłosić na przykład nieprawidłowe oznakowanie drogi, złą organizację ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Możesz także przekazać informacje na temat miejsc dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, wypalania traw, niszczenia zieleni, a także na temat innych zagrożeń, które mają wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

Tylko od początku tego roku policjanci z Garwolina zweryfikowali aż 1497 zgłoszeń przekazanych przez osoby, które skorzystały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród nich niemal połowę potwierdzili. Część zagrożeń już zostało wyeliminowanych. Niektóre ze zgłoszeń policjanci przekazali do relaizacji innym służbom, właściwym ze względu na zakres swoich zadań. Wśród najczęściej odnotowywanych kategorii zgłoszeń w powiecie garwolińskim były zagrożenia takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwa infrastruktura drogowa, dzikie wysypiska śmieci, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją czy wałęsające się bezpańskie psy.

Chcesz wiedzieć, jak to działa? Zadzwoń i dowiedz się! Jeśli potrzebujesz informacji na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możesz skorzystać z porad naszych funkcjonariuszy. Dzisiaj w godz. 10:00 – 14:00 na terenie całego powiatu policjanci pełnią dyżury telefoniczne, w trakcie których będą udzielali dzwoniącym informacji na temat korzystania z KMZB.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie - 47 7075 211

Posterunek Policji w Łaskarzewie - 47 7075 380

Posterunek Policji w Maciejowicach - 47 7075 360

Posterunek Policji w Miastkowie Kościelnym - 47 7075 320

Posterunek Policji w Pilawie - 47 7075 300

Posterunek Policji w Sobolewie - 47 7075 350

Posterunek Policji w Trojanowie - 47 7075 340

Posterunek Policji w Wildze - 47 7075 330

Posterunek Policji w Żelechowie- 47 7075 400

Wirtualne zgłoszenie – jak to działa? Za pomocą wirtualnej mapy możesz zgłaszać bezpośrednio do Policji określoną kategorię zagrożenia. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Mieszkaniec powiatu zgłasza – Policja weryfikuje w ciągu kilku dni. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję. Zgłoszenie trafia do policjantów odpowiedniej komórki Policji, którzy w ciągu kilku dni skontrolują wskazane miejsce. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost do systemu wirtualnej mapy oraz rozpocznie działania zmierzające do wyeliminowania takiego zagrożenia. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne. Odnośniki przekierowujące do tego narzędzia znajdują się m. in. na stronie internetowej każdej jednostki Policji. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi, dostępnej na stronie Policji. Pomocą służą także funkcjonariusze.

Uwaga! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
L
  (21 czerwca 2022, 11:51)
W takim razie zapraszam pod przedszkole ,mały europejczyk ,już kilka razy tam byli ,temat znają bo codziennie ktoś parkur na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych a jakoś odpuścili sobie kontrolę tego miejsca