Działkowy włamywacz - recydywista zatrzymany!

Dodane 17 stycznia 2022, 10:22

Na sygnale
Zdjęcie pogądowe: pixabay.com Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z domków letniskowych na terenie Wilgi. 31-latek ukradł sprzęty audio oraz agd, narzędzia ogrodnicze i rower. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, warte kilka tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Za kradzież z włamaniem w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Warszawy, że ktoś włamał się do jego domku letniskowego na terenie Wilgi, skąd ukradł rower, pilarkę oraz sprzęty audio i agd o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Podczas pracy nad sprawą policjanci z Wilgi ustalili, że sprawcą kradzieży może być 31-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go w chwili, gdy chciał sprzedać jeden z przedmiotów, pochodzących z tego przestępstwa. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane, a 31-latek trafił do policyjnej celi.
 
Miejscowi policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego z garwolińskiej komendy, przeanalizowali ślady, a także sposób działania sprawcy w celu dopasowania do zgłoszonych wcześniej przestępstw kradzieży i włamań. Trop był słuszny. Śledczy wykryli kilka spraw, za które odpowiedzialny był zatrzymany 31-latek.

Policjanci prowadzący czynności przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.