Dwa śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów

Dodane 21 marca 2019, 09:07
Zdjęcie poglądowe Przyszła wiosna, więc ulice wypełniły się motocyklistami. Dlatego policja zapowiada kontrole i prosi o ostrożność.

W ubiegłym roku w na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 6 wypadków z udziałem motocyklistów z czego dwa były śmiertelne.

Wypadki śmiertelne:
6 czerwca 2018 r. Wola Rębkowska na ul. Przemysłowej - Wyprzedzał kolumnę pojazdów, uderzył w ciężarówkę, zaczął płonąć razem z motocyklem

6 września 2018 r. Nowy Goniwilk - Wypadek w Nowym Goniwilku, nie żyje 40-latek

Poza powiatem:
10 sierpnia 2018 r. Dęblin - 23-latni mieszkaniec Sobolewa zginął w wypadku motocyklowym 


Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.


Podróżując pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też zwróćmy uwagę na innych uczestników ruchu. Podróżujący motocyklami stanowią bardzo duży udział w ruchu drogowym, szczególnie wiosną i latem musimy wyostrzyć wzrok za kierownicą, ponieważ zbyt często to właśnie nieuwaga kierowców samochodów osobowych doprowadza do wielu wypadków z udziałem motocyklistów.

Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.

 Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Warto zwrócić uwagę, że za wypadki z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący osobówkami. Zwykle dochodzi do nich z powodu nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu, braku sygnalizowania skrętu, bądź zmiany pasa ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.
 

Od małego wpajane jest nam, że przechodząc przez ulicę sprawdzamy czy jedzie pojazd. Prawo, lewo i ruszamy. Nikt nie uczy nas zwracać uwagi na motory, rowery, przez co mamy z tym kłopot później kierując samochodem.

KPP GARWOLIN

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Ryr
  (21 marca 2019, 14:59)
A dobrze ze zgni... Będzie miej tych. Depi.... Jadą tymi motorami 24 na dobę i sobie robią wyścigi w nocy w Garwolinie koło Roda
Romantyk
  (23 marca 2019, 05:10)
Ryr szatan opental twą zblokana duszę... nie zycz nikomu Co tobie nie miłe bo i twoje jajeczka mogą być zgniły...
Ryr
  (23 marca 2019, 10:18)
Życzę bo jest skandal co cię dzieje w drodzie sami cię zabij.... Bo nie umia jedziec
Ryr
  (24 marca 2019, 16:43)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
ae
  (25 marca 2019, 07:00)
i bardzo dobrze ,jezdza jak idioci w z zabudowanym 120 na h to teraz maja ,przynajmniej dwoch mniej