Dostał 2,5 tys. zł mandatu

Dodane 21 kwietnia 2022, 10:20

Na sygnale, Żelechów
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Mandat w wysokości 2,5 tys. zł wystawili policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie mężczyźnie, którzy był pijany, a mimo to jechał elektryczną hulajnogą. 31-latek z powiatu garwolińskiego miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Hulajnogi elektryczne są popularną metodą poruszania się, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Użytkownik hulajnogi nie jest jednak traktowany jak pieszy i musi stosować się do obowiązujących przepisów prawa.

Przekonał się o tym 31-latek, który kilka dni temu w nocy w Żelechowie na ulicy Długiej kierował hulajnogą elektryczną po jezdni bez oświetlenia. Z uwagi na popełnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się jednak okazało, nie było to jedyne wykroczenie popełnione przez mieszkańca powiatu garwolińskiego. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na 31-latka mandat w wysokości 2,5 tys. złotych za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Za brak oświetlenia został natomiast pouczony.

art.87§1a kodeksu wykroczeń

Kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

mł. asp. Małgorzata Pychner

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (22 kwietnia 2022, 07:41)
Żelechowiak i wszystko jasne.
Ziutek
  (22 kwietnia 2022, 19:44)
Nicola, nie znasz więc nie oceniaj