Długi weekend – bezmyślność na drogach

Dodane 15 listopada 2022, 09:09

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe W ciągu trzech dni minionego długiego weekendu - od piątku do niedzieli, policjanci realizując wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu garwolińskiego, zatrzymali 6 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.

W piątek w Damianowie (gm. Trojanów) o godz. 16:43 policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem axiam. Badanie trzeźwości wykazałoo, że 57-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę przed godz. 8 policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję „Stop-Trzeźwość”. Podczas działań w Łaskarzewie na ulicy Kościuszki sprawdzili stan trzeźwości kierowcy peugeot. Okazało się, że 46-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (0,39 promila)

Również w sobotę o godz. 10:29 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na wysokości m. Trojanów na miejscu  trasie S17 w kierunku Warszawy samochód osobowy uderzył w bariery. Na miejscu okazało się kierująca skodą 59-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwa. W jej organizmie znajdowało się 0,7 promila alkoholu.

W niedzielę o godz. 2:25 w Wildze na ulicy Nadrzecznej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw. 26-letni kierowca był po użyciu alkoholu (),35 promila), a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia o 21 do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Oblinie na trasie W801 auto wypadło z drogi i leży w rowie. Na miejscu okazało się, że 53-letni kierujący renault jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

O nietrzeźwym rekordziście, zatrzymanym podczas długiego weekendu, który miał w organizmie niemal 3,5 promila alkoholu pisaliśmy tutaj.

Szokujące jest to, że mimo licznych policyjnych patroli pełniących służbę na terenie powiatu garwolińskiego oraz wielokrotnych wcześniejszych ostrzeżeń, apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek na drodze, kierowanych przez policję do kierowców, tak wielu z nich zdecydowało się wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. Niektórzy wykazali się szczególnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności, narażając swoim zachowaniem na ogromne niebezpieczeństwo życie własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników drogi. Wszyscy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.