Dlaczego stacja w Garwolinie jest tak daleko od miasta? Błażej odpowida

Dodane 11 maja 2022, 20:57

Na sygnale, Miasto Garwolin
You Tube/Błażej Dikunow Ile razy zastanawiałeś się, dlaczego stacja Garwolin oddalona jest od centrum miasta o kilka kilometrów? No właśnie! Powstały wręcz legendy, które próbowały wyjaśnić to zjawisko. Odpowiedź jednak okazała się prosta - to przez zabór rosyjski i wojsko!

Błażej Dikunow to youtuber, który kocha kolei i od wielu lat interesuję się i zajmuje zawodowo pasażerską infrastrukturą kolejową: - I o tym jest też mój kanał - mówię tutaj o rzeczach, które podróżny może spotkać na stacji pasażerskiej, ale też o sprawach, które podróżnego mogą dotyczyć lub zainteresować. Wszystko to w podszyty sarkazmem i krytycyzmem sposób. U mnie nie spotkasz propagandy sukcesu!  tak pisze o sobie i swoim kanale Błażej.

W odcinku, który dziś miał swoją premierę w sieci, youtuber odpowiada napytanie: Dlaczego stacja w Garwolinie jest tak daleko od miasta?

- Temat tak zawiły, że postanowiłem się zdoktoryzować trochę w temacie, widzę skondensowałem i przygotowałem ten oto materiał. A więc dlaczego Ruscy budowali kolej daleko od miast, a stacja w Garwo jest gdzie jest? - pyta Błażej Dikunow. Odpowiedź znajdziecie w filmie. 

Zobacz film i poznaj historię garwolińskiej kolei:

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Ja wiem
  (15 maja 2022, 07:18)
Bo ciężko było przenieść centrum Gawrolina