Cztery osoby w szpitalu! Strażacy rozbili namiot w którym będzie segregacja chorych

Dodane 13 marca 2020, 19:11
Zdjęcie poglądowe: internet W powiecie garwolińskim cztery osoby są aktualnie hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Natomiast liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym wynosi 93. To o 35 więcej niż dobę temu.

Strażacy rozbili namiot

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Garwolinie informuje, że w trosce o bezpieczeństwo pacjentów przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym został umiejscowiony namiot do triażowania.

Jest to namiot ogrzewany i oświetlony, w którym odbywać się będzie triażowanie pacjentów (wstępne badanie) połączone z wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, które jeszcze przed dostępem do szpitala pozwoli na identyfikację pacjentów o podwyższonym ryzyku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i przekazania ich do leczenia w szpitalu zakaźnym.

W namiocie będzie mógł przebywać tylko jeden pacjent poruszający się zgodnie z zasadami nie krzyżowania się dróg komunikacyjnych.

Pacjenci o podwyższonym ryzyku zostaną skierowani do izolatki z oddzielnym, zewnętrznym wejściem gdzie będą oczekiwać na transport, a pacjenci zidentyfikowani jako bezpieczni zostaną przyjęci w SOR.

W sytuacjach zagrożenia życia personel SOR będzie działał mając na celu przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pacjentów.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
diki
  (19 marca 2020, 09:45)
segregować to można śmieci.
Nicola
  (19 marca 2020, 11:52)
Porównanie chorych do śmieci jest przejawem skrajnego zbydlęcenia. Nie wiem co trzeba mieć w chorym mózgu, żeby tak podsumować prace ludzi, którzy zabezpieczają zdrowotnie między innymi takich drani jak ten od komentarza powyżej.
diki
  (19 marca 2020, 14:10)
kobieto a kto porównuje ludzi do śmieci? chodzi o artykuł, od kiedy ludzi się segreguje?
Nicola
  (19 marca 2020, 14:27)
A czego dotyczy artykuł? Śmieci? Czy ludzi, którzy mogą być chorzy i tych, którzy im pomagają?