Chciał kupić materiały budowlane, stracił ponad 27 tysięcy złotych

Dodane 30 czerwca 2022, 07:31

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com 33-letni mężczyzna stracił ponad 27 tysiące złotych, podczas zakupów przez Internet materiałów budowlanych. Sprzedawca początkowo zwodził kupującego i zmieniał termin dostawy styropianu. Ostatecznie go jednak nie przysłał. Apelujemy o rozwagę przy zakupach internetowych!

We wtorek 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego zgłosił ryckim policjantom, iż padł ofiara oszustwa.  Mężczyzna w marcu znalazł ogłoszenie o sprzedaży styropianu  na jednym z portali ogłoszeniowych. Nawiązał kontakt ze sprzedającym, który wydał mu się początkowo wiarygodny. W kilku transzach przelał na podane przez sprzedającego konto bankowe pieniądze w kwocie ponad 27 tysięcy złotych.   Materiały budowlany zgodnie z umową miały zostać dostarczone do połowy maja.  Tak się jednak nie stało.  Sprzedawca, po ponagleniach 33- latka  ciągle zmieniał terminy dostawy, podając różne powody opóźnień  i finalnie do chwili obecnej towaru nie dostarczył.

Ryccy policjanci prowadza postępowanie w tej sprawi

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w Internecie, podczas transakcji internetowych. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy.  Sprawdzajmy opinie o sprzedających, czytajmy regulamin portalu.  Pamiętajmy, że mamy możliwość zapłaty za towar w różnej formie, w tym również przy jego bezpośrednim odbiorze.

KPP Ryki

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.