Avon Operations Polska wypracował porozumienie ze Związkami Zawodowymi w zakresie Tarczy Antykryzysowej

Dodane 28 maja 2020, 07:30
Zdjęcie poglądowe Zarząd Avon Operations Polska osiągnął porozumienie ze Związkami Zawodowymi spółki w zakresie rozwiązań, chroniących przedsiębiorstwo oraz pracowników przed negatywnymi skutkami kryzysu, wywołanego epidemią koronawirusa. Planowane zmiany zostaną wprowadzone z uwzględnieniem bieżącej sytuacji firmy oraz prognoz rynkowych. W ocenie kierownictwa wdrożenie minimalnego ograniczenia wymiaru czasu pracy daje szansę na utrzymanie stabilności spółki.

Zarząd Avon Operations Polska od kwietnia prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wypracowania rozwiązań, które zabezpieczyłyby stabilność firmy i pozwoliły na utrzymanie zatrudnienia. Równolegle kierownictwo na bieżąco analizowało aktualną sytuację na rynku w i podejmowało wielotorowe działania wspierające sprzedaż kosmetyków produkowanych w Garwolinie.

W obecnej sytuacji skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej jest rozwiązaniem, które zapewni ciągłość produkcji
i dystrybucji oraz pozwoli firmie ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Przy planowaniu rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej, zarząd firmy uwzględnił też oczekiwania pracowników. Ostatecznie kierownictwo Avon Operations Polska zgodziło się podjąć umiarkowane ryzyko biznesowe, związane z ograniczeniem wymiaru czasu pracy jedynie o 5% wśród osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych. Jednocześnie pracownicy uzyskali gwarancję 4 miesięcznego utrzymania zatrudnienia jeśli środki z tarczy zostaną przyznane firmie.

Dla nas liczą się przede wszystkim bezpieczeństwo naszego zespołu, stabilność firmy i utrzymanie możliwie największej liczby stanowisk pracy. Staramy się jak najlepiej dostosować do nowych, nadzwyczajnych warunków.W obecnej sytuacji nie mogliśmy sobie pozwolić na dalsze opóźnianie działań naprawczych. Stanęliśmy przed bardzo trudnym dylematem, związanym z wyborem pomiędzy utrzymaniem stabilności biznesu, a oczekiwaniami pracowników. Jednocześnie byliśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, na bieżąco analizowaliśmy trendy na rynku i plany sprzedaży. Skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej zapewni ciągłość produkcji i dystrybucji oraz pozwoli nam ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Ostatecznie postanowiliśmy jednak wziąć na siebie ryzyko, jakie w obecnej sytuacji niesie za sobą jedynie częściowe wprowadzenie rozwiązań ochronnych – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor Zarządzający Avon Operations Polska.

Zarząd Avon Distribution Polska i Avon Operations Polska już w kwietniu dobrowolnie zmniejszył swoje wynagrodzenie o 20%. Na poziomie kierownictwa globalnego redukcja płac wyniosła nawet 30%. Również wobec części pracowników biurowych od połowy kwietnia wprowadzono skrócony czas pracy i obniżone wynagrodzenie lub – w zależności od wykonywanych obowiązków – objęła ich tylko obniżka pensji.

W tym trudnym czasie, Avon pozostaje wierny swoim wartościom, pomagając w całej Polsce kobietom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej, które nasiliło się w okresie kwarantanny. Firma wspierała także lokalne placówki i szpitale na terenie kraju podczas ich walki z koronawirusem. Avon przekazał 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafiły one do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. Podczas pandemii, Avon wsparł 33 placówki na terenie całej Polski, przekazując ponad 10,5 tony środków do higieny.

Informacja prasowa

Komentarze (9)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Sitarski
  (28 maja 2020, 16:48)
Prawda i tylko prawda
Ree
  (28 maja 2020, 20:08)
Hahaha dobre sobie ale się usmiałem
Ja
  (29 maja 2020, 17:17)
Avon jedyne czym się kieruje to zysk ,osiągnęli swoje ZABRALI TYM NAJMNIEJ ZARABIAJĄCYM, takie właśnie mają wartości . Avon szanuje kobiety ale nie te pracujące w firmie ,to dla Avonu nie kobiety tylko tania siła robocza, najlepiej żeby zasuwały za miskę ryżu. Jak śmieją mówić że zleży im na ludziach ,czego nie powiedzieli że straszyli że zabiorą wszystko paczki niespodzianki, paczki dla dzieci , doładowania na święta tym się nie pochwalili. Ani jednego dnia przestoju ,zasuwamy jak dzikie osły a oni tak pazerni, że muszą zabrać najuboższym , jeszcze stoi przed nami to towarzystwo wzajemnej adoracji zadowolone że zabrali chociaż to 5% mówią o jedności( człowiekowi który zarabia od 1900 w porywach do 3000 ) ,a sami zarabiają grube tysiące nawet jeśli oddali 20%. Naprawdę myślą ,że ludzie to zaakceptowali i jest ok. Zabrali ludziom tyrajacym ,żeby rozdawać i się tym chwalić ?
realista
  (30 maja 2020, 12:37)
Jak wam nie pasuje możecie się zwolnić i pracować u naszych wspaniałych polskich Januszach biznesu tam to jest dopiero wspaniale.
KARA
  (30 maja 2020, 15:23)
Straszyli jeszcze ,że zabiorą dofinansowanie do busów. Ale muszą się cieszyć ,że im się udało zabrać chociaż 5%, szczególnie ta pani z HR, teraz pewnie kolejny długi weekend będzie odpoczywać zmęczona ,a ludziska z LKZ kolejny długi weekend 12-tki i 3 niedziele pracujące w czerwcu , a niech mają, zasłużyli , w końcu oddali tylko 5% . Tylko to biedne biuro "pracujące" od marca w domu ma prawo do świąt i niedziel z rodziną .
realista
  (30 maja 2020, 18:10)
Proczki
Nikt
  (30 maja 2020, 23:18)
Może by tak realista pozasuwał kilka weekendów, ze 3 nocki po12 godz. za 2200 to będzie mógł się pomądrzyć. Żaden Janusz nie chwali się tak jak Avon. A może realista to cwaniak z godnym wynagrodzeniem? Ludziom na halach też się takie należy.
Nicola
  (31 maja 2020, 18:33)
PiS i Duda obiecali wam zasiłek 2500 za nicnierobienie. Proponuję skorzystać, zwolnijcie się z Avon-u i idźcie na zasiłki. będziecie szczęśliwi.
realista
  (1 czerwca 2020, 15:33)
Ludzie co wy macie do Avonu przecież nikt wam nie każe tam pracować. Prace możecie sobie zmienić nawet w dobie pandemii ofert jest pełno .
Ja myślę że jesteście takimi nieudacznikami że szkoda gadać całe życie narzekacie aż szkoda gadać.