2,5 tys. zł za 2,5 promila

Dodane 11 stycznia 2022, 17:55

Na sygnale, Pilawa
Zdjęcie poglądowe Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez pilawskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Dzisiaj przed godziną 14 w miejscowości Lipówki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego tor jazdy po tak ruchliwej drodze wskazywał, że może być nietrzeźwy. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. 33-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsadek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.