11 kierowców bez prawa jazdy, kolejnych 4 przed sądem

Dodane 5 marca 2019, 07:51

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 11 praw jazdy.

W minionym tygodniu policjanci wyposażeni nim. w nowoczesny nieoznakowany samochód z video rejestratorem oraz najnowocześniejszy miernikiem prędkości TruCam, zatrzymali 11 praw jazdy. Cztery osoby utraciło prawo jazdy na skutek kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości:

25 luty – Chotynia - Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem m-ki VW Transporter, znajdując się w stanie nietrzeźwości  - wynoszącym ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

26 luty – Łaskarzew - Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierował samochodem m-ki VW Polo, znajdując się w stanie nietrzeźwości  - wynoszącym ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

27 luty - Gończyce - Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował samochodem m-ki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości  - wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

27 luty - Cyganówka - 24-letni mężczyzna, kierując samochodem m-ki Daewoo Matiz zjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że kierowca pojazdu w wydychanym powietrzu posiada ponad 3 promile alkoholu. 24-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala – podróżował sam. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

W tych przypadkach sprawy znajdą swój finał na sądowych wokandach.

 

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym pięć osób straciło prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Niechlubnym rekordzistą w tym tygodniu okazał się być 38-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, który pędził przez miejscowość Chromin z prędkością 126 km/h.

W jednym przypadku policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy sprawcy zdarzenia drogowego oraz jednemu kierowcy uprawnienia zostały zatrzymany z uwagi na podeszły wiek i zły stan zdrowia.

 

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Kierowcy PAMIĘTAJMY ze zdrowym rozsądkiem i nogą z gazu zawsze dojedziemy do celu.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.