Jakie konto osobiste dla mieszkańca Garwolina?

Dodane 13 lipca 2023, 21:56




Konta bankowe pozwalające na dokonywanie płatności bezgotówkowych z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W okresie 2012-2021 zanotowano przyrost liczby rachunków osobistych o 4,9 mln, co oznacza wzrost o 5,8%. Nie ma się czemu dziwić, bo własne konto to ogromna oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo przy przeprowadzaniu transakcji na co dzień. Na co zwrócić uwagę przed otwarciem rachunku bankowego? Odpowiadamy.

Czym jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR)?

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, w skrócie ROR, to nic innego jak zwyczajne konto bankowe. Jest to jeden z podstawowych produktów oferowanych obecnie przez instytucje finansowe. Pozwala na realizowanie różnych transakcji — wpłacanie i wypłacanie środków czy zlecanie przelewów elektronicznych.

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia bez konta osobistego i bankowości elektronicznej. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom technologiczno-finansowym możliwe jest zarządzanie zgromadzonymi środkami niemal z każdego zakątka świata. Aby z satysfakcją korzystać z konta bankowego, przed jego otwarciem warto dokładnie przeanalizować warunki korzystania z rachunku.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rachunku bankowego?

Obecnie konta osobiste są dla klientów dostępne na tak korzystnych warunkach jak nigdy wcześniej. Banki, chcąc zachęcić nowe osoby do otworzenia rachunku, proponują coraz to atrakcyjniejsze rozwiązania. Zapewniają m.in. darmowe prowadzenie konta, brak opłat za wypłaty z bankomatów czy nawet atrakcyjne premie pieniężne za skorzystanie z ich produktu. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę spośród kilkunastu potencjalnie atrakcyjnych? Zwróć uwagę na:

  • ewentualne opłaty i prowizje — niektóre banki zachęcają do otwarcia konta sloganami o bezpłatnym prowadzeniu rachunku, jednak wymagają do tego spełnienia pewnych warunków. Przeważnie chodzi o wykonywanie określonej liczby płatności bezgotówkowych w miesiącu lub regularne wpłaty na konto. Przed otwarciem rachunku sprawdź, jakie wymogi stawia przed Tobą bank i czy jesteś w stanie im sprostać;
  • aplikację mobilną — obecnie większość banków zapewnia dostęp do bankowości elektronicznej. Upewnij się co do funkcjonalności systemu i zakresu operacji możliwych do zrealizowania z poziomu smartfona;
  • bezpieczeństwo — współcześnie coraz więcej mówi się o cyberprzestępczości, dlatego zorientuj się, w jaki sposób dany bank chroni środki zgromadzone na rachunku. Teraz standardem jest weryfikacja dwuetapowa przy logowaniu i realizacji operacji. Coraz popularniejsze stają się też powiadomienia SMS o zrealizowanych transakcjach.

Podczas poszukiwań najlepszego konta bankowego uwzględnij swoje preferencje, potrzeby i sposób korzystania z rachunku.

Przykładowo, jeśli często podróżujesz, zwróć uwagę na ewentualne prowizje za transakcje zagraniczne i dostępność bankomatów w innych krajach. Z kolei gdy zależy Ci na dodatkowych usługach, zwróć uwagę na możliwość korzystania z pożyczek, kredytów czy wsparcia w oszczędzaniu. W podjęciu decyzji z pewnością pomoże Ci przejrzysty ranking 13 kont osobistych dostępny na https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/.

Co warto wiedzieć o oprocentowaniu rachunku bankowego?

Oprocentowanie rachunku bankowego określa ilość pieniędzy, jaką bank ma zapłacić klientowi za możliwość korzystania ze zgromadzonych przez niego środków. W praktyce oznacza to, że bank zobowiązuje się wypłacać ustalony procent od Twojego depozytu.

W przypadku osobistych kont oszczędnościowo-rozliczeniowych banki zapewniają bardzo niskie lub zerowe oprocentowanie. Na wyższe przychody z odsetek możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się otworzyć rachunek służący do odkładania pieniędzy — lokatę lub konto oszczędnościowe.

Sprawdź ranking aktualnych i korzystnych ofert kont oszczędnościowych na https://finanse.rankomat.pl/konta/oszczednosciowe/.

Czym są płatności mobilne?

Dysponowanie własnym rachunkiem osobistym stwarza niemal nieograniczone możliwości pod względem płatności mobilnych. Nikogo nie dziwi już widok osoby płacącej za zakupy telefonem czy zegarkiem. Banki, idąc z duchem czasu, umożliwiają swobodne przeprowadzanie transakcji z użyciem smartfonów, tabletów czy smartwatchy. Jest to możliwe, dzięki technologiom takim jak:

  • NFC — to skrót od angielskiego near-field communication, co w tłumaczeniu na język polski oznacza komunikację krótkiego zasięgu. Technologia ta jest rozwinięciem systemu wykorzystywanego w kartach zbliżeniowych. Pozwala na realizowanie bezdotykowych płatności telefonem lub zegarkiem;
  • BLIK — to metoda płatności dostępna w bankowych aplikacjach mobilnych. Umożliwia realizowanie płatności i wypłaty gotówki za pomocą 6-cyfrowego kodu generowanego w bankowości internetowej. Pozwala też na realizowanie płatności zbliżeniowych czy wykonywanie ekspresowych przelewów na telefon.

Rozwój technologii sprawił, że założenie konta, wzięcie kredytu lub pożyczki czy otwarcie lokaty jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z poziomu urządzenia z dostępem do internetu możesz skorzystać z wielu produktów finansowych. Wejdź na https://finanse.rankomat.pl/ i znajdź najlepsze usługi bankowe dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.