ŻTC BIKE RACE zainaugurowało kolarski sezon 2021

Dodane 24 maja 2021, 20:10




Zdjęcie poglądowe W miniony weekend wystartowały pierwsze wyścigi w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2021. W sobotę rywalizowano w Serocku, w niedzielę w Garwolinie. W dwudniowym święcie kolarstwa udział wzięło prawie 400 kolarzy.

W strugach deszczu rozpoczynały się kolarskie zmagania tegorocznego sezonu. Zawodnicy ruszyli na 34-kilometrową rundę z serockiego rynku, a ich walce przyglądał się były prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Dariusz Banaszek. Najmłodsze kategorie miały do przejechania najdłuższy dystans – trzy okrążenia, czyli 102 kilometry. W kategorii M20 triumfował Kacper Bartkowski z Minion squad przed Jackiem Sargalskim oraz Marcinem Sztuką. W M30 najszybszy Dariusz Kołakowski, a wśród pań triumfowała aktualna Mistrzyni Świata UCI Masters, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, czterokrotna torowa Mistrzyni Polski – Anna Rząsowska.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Garwolina, gdzie warunki pogodowe były o wiele lepsze od tych sobotni. Sprzyjało to zaciętej rywalizacji od startu do mety. Tym razem wśród pań triumfowała Anna Witczak z Zośka Womens Cycling, w M20 najszybszy był rzeszowianin Maciej Szczepanik, a w M30 Grzegorz Jazurek.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie: https://www.ztc.pl/wyniki.html

Kolejny wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE odbędzie się już 6 czerwca w Opocznie.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.