Żołnierze pobiegną wzdłuż Wisły

Dodane 7 sierpnia 2018, 11:29
Zdjęcie poglądowe: redakcja W dniach 11-14 sierpnia 2018r. przebiegną przez Mazowsze uczestnicy sztafety niepodległości. W biegu organizowanym dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości wystartują dwa zespoły, które po pokonaniu trasy od źródeł oraz od ujścia Wisły spotkają się w Warszawie. Na Mazowszu w grupie Źródło pobiegną żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zgłoszenia do udziału w sztafecie spływały do dowództwa WOT do połowy lipca br. Początkowo planowano, że w tzw. składzie podstawowym biegu weźmie udział 48 biegaczy, inicjatywa spotkała się jednak z bardzo dużym zainteresowaniem. Ostatecznie spośród zgłoszonych komisja wybrała około 130 osób. Sztafeta odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia br., w przededniu Święta Wojska Polskiego, wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnikami będą żołnierze i pracownicy WOT, którzy zostaną podzieleni na dwie grupy: ŹRÓDŁO i UJŚCIE.

Każda zmiana sztafety będzie musiała pokonać 10 kilometrowe odcinki w tempie około 7 min/km. Bieg będzie odbywał się całodobowo, a trasa została zaplanowana jak najbliżej koryta Wisły.
- W Wojskach Obrony Terytorialnej pełnią służbę pełni pasji ochotnicy. Daje to spore możliwości w wytyczaniu nowych standardów w obszarze aktywnego kształtowania sprawności fizycznej i postaw patriotycznych. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobry czas na niełatwe wyzwania, stanowiące próbę naszych charakterów. Będzie to również wyraz hołdu dla tych, którym tę wolność zawdzięczamy – powiedział odnosząc się do organizacji przedsięwzięcia dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła.

Ze źródeł Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa ”ŹRÓDŁO”, weźmie w niej udział 74 biegaczy. Start zaplanowany jest z  okolic Jeziora Czerniańskiego w dniu 11 sierpnia (godz. 14.30). Zespół ten będzie miał do pokonania trasę długości 620 km w czasie nie dłuższym niż 73 godzin.

Z ujścia Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa ”UJŚCIE”, weźmie w niej udział 54 biegaczy, którzy wystartują z Mikoszewa w dniu 12 sierpnia (godz. 8:00). Zespół ten będzie miał do pokonania trasę długości 480 km w czasie do 56 godzin.

14 lipca w nocy sztafeta dobiegnie do miejscowości Tyrzyn- to tu żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaczną swoje zmagania na trasie, biegnąć w grupie ŹRÓDŁO. Zmienią oni żołnierzy  2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Odcinek, jaki mają do przebiegnięcia to 110 kilometrów prowadzonych jak najbliżej koryta Wisły. Trasa prowadzi wałem w pobliżu Wysoczyna, Otwocka oraz Józefowa prosto na Wał Miedzeszyński w Warszawie. Następnie żołnierze dobiegną do Stadionu PGE Narodowy. Uroczyste zakończenie sztafety planowane jest około godz. 17 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie.

Informacja prasowa

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
wysoka woda
  (9 sierpnia 2018, 10:56)
Stara fotografia - obecnie więcej zieleni, mniej wody, plaże fajniejsze niż nad Bałtykiem