Znęcał się nad ojcem, dostał 8 miesięcy w zawiasach

Dodane 8 lutego 2016, 11:36

Miasto Łaskarzew , Na sygnale
Zdjecie poglądowe: interent Ponad pół roku Zbigniew L. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Skazano go bez przeprowadzenia rozprawy.


Pod koniec stycznia Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie II Wydział Karny akt przeciwko Zbigniewowi L.

- Mężczyzna oskarżony został o to, że w okresie od 1 kwietnia 2015 roku do 4 grudnia 2015 roku w m. Ł. znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem, w ten sposób, że znajdując się najczęściej pod działaniem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe. W ich trakcie, kierował pod adresem starszego mężczyzny słowa powszechnie uznane za obelżywe, szarpał za ubranie , popychał wykręcał ręce, groził popełnieniem przestępstwa na jego szkodę, to jest o przestępstwo z art. 207 § 1 k.k.- poinformowała Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

 Prokurator zawnioskował o skazanie bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie oskarżonemu kary 8 ( ośmiu ) miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres 3 ( lat ) próby, a nadto środków probacyjnych w postaci obowiązku powstrzymywania się od nadużywania alkoholu i poprawnego zachowania się wobec pokrzywdzonego oraz dozór kuratora w okresie próby.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.