AKTUALIZACJA! Zdesperowany uczeń skonstruował bombę? Chciał nie dopuścić do matur

Dodane 6 maja 2019, 08:31

Żelechów, Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarznia: Magda W nocy do Zespołu Szkół w Żelechowie wpłynęła niepokojąca wiadomość. Od rana w szkole trwa akcja sprawdzania, czy na terenie szkoły faktycznie znajduje się bomba.

Po godzinie 6.30 do Komendy Powiatowej Policji w  Garwolinie wpłynęła informacja od Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie o niepokojącym emailu, który szkoła otrzymała w nocy.

Jak podaje policja - Zdesperowany uczeń poinformował, że skonstruował ładunek łatwopalny i porzucił go w szkole. Na miejsce natychmiast wezwano policję oraz straż pożarną. Policjanci nie stwierdzili, że doszło do włamania, mimo to teren został sprawdzony. Na chwilę obecną uczniów wpuszczono na teren szkoły, a matury nie są już zagrożone - poinformował nas asp. sztab. Marek Kapusta z KPP Garwolin.

Matura pisemna, poziom podstawowy z języka polskiego ruszaja dziś (6 maja) o godzinie 9. Dopiero o godzinie 8.30 zapadła zgodna na wpuszczenie uczniów oraz personelu do placówki.

Policjanci teraz ustalają, kto stoi za nieudanym żartem.

AKTUALIZACJA 8.50

Kolejna szkoła, w której za chwilę mają ruszyć matury zgłosiła informacje o emailu, w którym uczeń podaje informację o podłożonym ładunku. Policjanci z przeszkoleniem pirotechnicznym razem ze strażakami prosto w Żelechowa są w drodze do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem ul. Główna.

Nie wiadomo jaką decyzję podejmie dyrektor placówki. Matury w Miętnem są zagrożone.

 

AKTUALIZACJA 9.05

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem jak poinformowała nas policja - nie zostali wpuszczeni do szkoły. Dopiero, gdy szkoła zostanie sprawdzona przez policyjnych pirotechników prawdopodobnie z opóźnieniem, ale ruszą matury.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.00

Matura w ZS w Miętnem rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem. O 10 maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminu.

 

Dotarła do nas wiadomość, że z identyczną sytuacją zmagają się szkoły w których mają odbywać się matury w miejscowościach Płońsk - dwie placówki, Sokołów Podlaski - dwie placówki oraz Ciechanów.

 

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nauczyciel
  (6 maja 2019, 09:21)
Co wy piszecie. Matura w Mietnem zaczęła się normalnie, o czasie. Garwolin24 jacyś niedionformowani jesteście? czy celowo siejecie zament?
Redakcja do Nauczyciela
  (6 maja 2019, 09:28)
Bazujemy na informacji, jaką otrzymaliśmy od policji.
Gość
  (6 maja 2019, 09:48)
Patola
DupaRedaktor
  (6 maja 2019, 10:22)
Panie redaktorze...
Co to znaczy w samym tytule "skonstuować bombe"???
Czyta się czasem co się pisze przed opublikowaniem?
Karol
  (6 maja 2019, 23:22)
Skont wiecie Rze to uczeń
Romantyk
  (7 maja 2019, 04:50)
A mi to wygląda na odwracanie uwagi od nauczycieli.... wcale bym się nie zdziwił jakby to jakiś nauczyciel rozeslal