Zbiorowa kwarantanna w Miętnem. 30 osób pod kontrolą

Dodane 4 kwietnia 2020, 09:57
Zdjęcie poglądowe: pixabay.pl Osoby, które nie mają możliwości odbywania kwarantanny w domu (szczególnie powracające z zagranicy) są kierowane do zabezpieczonych przez wojewodę lokalizacji na terenie całego województwa. Takich miejsc jest ok. 6900 w 86 ośrodkach, są to m.in. ośrodki wypoczynkowe, bursy, hotele.

Na terenie powiatu garwolińskiego mamy wyznaczone trzy miejsca do odbywania zbiorowej kwarantanny. Jedną z tych lokalizacji jest internat przy szkole w Miętenem. Pierwsze kilkadziesiąt osób już rozpoczęło tam pobyt.

W tym momencie ok. 30 osób odbywa kwarantannę w ośrodku w Miętnem, gdzie zapewnione mają wszystkie warunki do jej odbycia przez okres dwóch tygodni - wyjaśnia dla portalu podlasie24.pl Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego. 

Na kwarantannie jak podaje podlasie24.pl znajdują się osoby zdrowe, które przebywają w ośrodku całodobowo, otrzymują wyżywienie i mają zakaz wychodzenia z budynku, czego pilnuje policja. Więcej: Policjanci połączyli siły z Terytorialsami

W miarę potrzeb, internat będzie przyjmował kolejne osoby, które muszą poddać się kwarantannie. Jeżeli u osoby przybywającej tam, wystąpią objawy zakażenia zostanie karetką przewieziona do szpitala zakaźnego.

Komentarze (15)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gosc
  (4 kwietnia 2020, 19:52)
Pod jaką kątrolą jak chodzą do ostrowskiego do sklepu to chyba słabo ich pilnują!!!?
Gosc
  (5 kwietnia 2020, 15:50)
Dzisiaj niedziela.Policja stoi pod głównym wejściem a oni sobie wychodzą bocznym wyjściem z drugiej strony. To chyba wczasy na koszt państwa a nie KWARANTANNA !
gość
  (5 kwietnia 2020, 18:37)
Debilne nieodpowiedzialne podejście ludzi przebywających na kwarantannie.Policjantów też pogonić za dopuszczanie do takich zachowań mandat po 5 tys od łebka
Stefan
  (6 kwietnia 2020, 11:27)
Nie wiem kto i jaki ma cel by wprowadzać takie zamieszanie poniższymi komentarzami. Osoby przebywające na kwarantannie nie mają możliwości spacerowania do sklepu czy przed budynek. Drzwi wejściowe sa zamknięte z obu stron i otwierane dopiero na przyjazd karetki. Nikt nie wychodzi ani jednym ani drugim wejściem, nikt tez nie oddala się do sklepu. Widzę jakieś szczucie w poniższych komentarzach i wprowadzanie zamętu i paniki. Tylko jaki ma ktoś w tym cel? Przy okazji jeśli uważasz i widzisz że ktoś opuścił budynek to dlaczego nie zadzwonisz na policje? Pewnie dlatego że jest to nieprawda. Skąd wiesz ze osoba robiąca zakupy w pobliskim sklepie to osoba będąca na kwarantannie w ośrodku?Czyżbyś znał wszystkich uczestników kwarantanny? Zachowujecie się jak dzieci, nauczyliście się tylko szczucia nic innego.
Do stefana
  (6 kwietnia 2020, 15:43)
Jeśli przychodzi do sklepu swych gości i mówią że są z kwarantanny to raczej słyszy to kilka osób.mowili że dostają posiłki ale fajek i piwa nikt nie daje
Gość
  (6 kwietnia 2020, 19:33)
Od piątku pilnuje ich policja przez 24h. Poza tym u Ostrowskich są kamery trollu. I teraz pomyśl czy ktoś jest tak głupi jak Ty trollu żeby przyjść do sklepu w którym są kamer, żeby w razie wpadki zapłacić 30 tyś. zł. i jeszcze się głośno chwalić, że fajek i browarów nie dają na kwarantannie?
VIKI
  (6 kwietnia 2020, 19:37)
Dla dobra wszystkich, te informacje dotyczące samowolnego opuszczania kwarantanny w Miętnem powinna sprawdzić Policja, Wziąć monitoring z tego dnia od Ostrowskich i będzie widać, wyszli po papierosy i piwo, czy nie. Swoją drogą powinni dostarczać ludziom na kwarantannie takie rzeczy. Ludzie mają różne potrzeby dać im chociaż możliwość zamówienia takich rzeczy i dostarczenie. Kara ich często nie odstraszy a przyzwyczajenia i nałogi mogą być silniejsze.
Sam jesteś troll
  (7 kwietnia 2020, 08:40)
To dlaczego w niedzielę ksiądz wezwał policję do osób z kwarantanny którzy chcieli wejść na mszę? Może i policja pilnuje po skargach mieszkańców ! Ale jaki problem wyjść przez okno od strony parku na parterze. Żaden.a oni pilnują głównego wejścia.
Gosc
  (7 kwietnia 2020, 08:45)
Piszesz że pilnują od piątku ale oni są tu dłużej. To są potęcjalni nosiciele wirusa skoro ich tak bronisz to zabierz ich do swojego domu trollu. Ludzie się po prostu boją o swoje życie i nie widzę w tym nic dziwnego.
Gdzie tak jest?
  (7 kwietnia 2020, 09:06)
Trzy dni temu w sklepie 6 osób z kwarantanny i drugie tyle przed sklepem, śmiechy, zabawa, każdy z 6-ciopakiem, spacerki, rozmowa z milicją, fajczenie, tak wygląda kwarantanna?
Gosc
  (7 kwietnia 2020, 10:15)
No właśnie i tak to wygląda. Piszecie patrole policji,terytorialsi gdzie bo nie u nas.
Gość
  (7 kwietnia 2020, 14:16)
Jaki rząd taka kwarantanna
Edyta
  (7 kwietnia 2020, 15:48)
Same brednie. Jeśli widzisz daną osobę pod sklepem która przyznaje sie do tego ze jest na kwarantannie i opuściła obiekt, to dlaczego nie zadzwonisz na policje? Jeśli widzisz jakiekolwiek wykroczenie to masz obowiązek powiadomić o tym policje. Chyba ze sa to z palca wyssane opowieści.
Do Gosc
  (7 kwietnia 2020, 15:50)
do Gosc, jesli ludzie boja sie o swoje życie to dlaczego wypisuja takie rzeczy tu zamiast zadzwonić na Policje że dana osoba przebywa w takim miejscu? Tak sie boicie ze stoicie obok, przygladacie sie a nikt nie reaguje?
Do gość
  (8 kwietnia 2020, 07:16)
Policja o tym wie.ludzie dzwonią ale oni twierdzą że mają wszystko pod kontrolą to jak myślisz do kogo mamy dzwonić do pana boga ??? Pomyśl zanim coś napiszesz jak się nie znasz.