Zbiórka finansowa PCK dla imigrantów na granicy Polsko-Białoruskiej

Dodane 15 października 2021, 07:48
Materiały prasowe Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie informuje, iż Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, wychodząc naprzeciw narastającemu kryzysowi na granicy Polski z Białorusią podjął działania na rzecz migrantów.

Sytuacja na granicy jest trudna i bardzo dynamiczna. W obliczu narastającego niebezpieczeństwa, Polski Czerwony Krzyż uruchomił ogólnopolską zbiórkę środków finansowych oraz darów rzeczowych.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie informuje, iż wspiera zbiórkę finansową Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz migrantów i zachęca do udziału w zbiórce.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie zaprasza Firmy i Instytucje z Garwolina i okolic do wsparcia działań Polskiego Czerwonego Krzyża w postaci darowizn finansowych, jak i rzeczowych.

Każda wpłata, choćby najmniejsza zwiększy skalę pomocy dla migrantów i pomoże PCK skutecznie działać. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnej odzieży termicznej i butów dla migrantów oraz na kolejne pakiety pomocowe i środki medyczne.

Każdy, kto chce wesprzeć ten cel może dokonać dowolnej wpłaty na konto
o numerze: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Na ratunek uchodźcom”.

Można również dokonać wpłaty PayU przez stronę internetową www.pck.pl

Obecnie najpotrzebniejsze dla migrantów są kurtki, polary, swetry, grube skarpetki, odzież termiczna, ciepłe obuwie, czapki, szaliki, koce i śpiwory. Potrzebna jest również żywność wysokoenergetyczną typu batony, czekolady, suszone owoce oraz artykuły spożywcze typu pasztety i inne konserwy drobiowe, konserwy rybne, suchary, wafle ryżowe.

Informacje na temat rozwoju pomocy dla Uchodźców umieszczamy na https://www.facebook.com/PCKORGarwolin/

Osoby zainteresowane wsparciem migrantów w postaci darów rzeczowych prosimy o kontakt:
tel. 502360036
pck.garwolin@onet.pl

 

 

 

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.