Zapisz się! VIII edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”

Dodane 4 kwietnia 2017, 20:08
18 czerwca już po raz ósmy ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. To wielkie biegowe święto, w którym udział mogą wziąć całe rodziny, bo tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Meta sportowa to nie wszystko. Biegnąc z nami, wspierasz kampanię przeciwko przemocy – szczególnie przemocy wobec kobiet.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc –biegnij w Garwolinie”.

W niedzielę, 18 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Szybka, choć wcale niełatwa trasa, gorący doping kibiców, niezastąpiona kurtyny wodne na pewno pomogą w ustanowieniu nowych życiowych rekordów. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna. To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Dzięki dodatkowym klasyfikacjom na podium będą mogły stanąć także przedszkolaki i rodzinne drużyny.


Dlaczego warto? Bo to najlepszy bieg w Polsce!

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Ósma edycja biegu jest kontynuacją Wielkiej Kampanii o Godność – „Avon kontra przemoc”. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i owoduje cierpienie nie może być społecznym tabu. Kwota 22 zł z każdej opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz kampanii „Avon kontra przemoc”.

Dlaczego warto pobiec w Garwolinie? Bo to najlepszy bieg w Polsce. - O tym zdecydowali sami biegacze, czytelnicy portalu maratonypolskie.pl. Dzięki ich głosom, ubiegłoroczna, VII edycja biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" otrzymała aż trzy tytuły "Złotego biegu". Jesteśmy najlepszym biegiem w Polsce na 10 km, najlepszym biegiem dużym w Polsce i najlepszą imprezą biegową na Mazowszu.

To już kolejny raz, kiedy stajemy na podium w tym plebiscycie. Nie można przegapić tego wydarzenia – przekonuje Michał Kopik. Bieg „AVON kontra przemoc” to z pewnością także najpiękniejszy bieg w Polsce. W
imprezie stworzonej z myślą o kobietach i dla nich 32 proc. wszystkich zawodników stanowią panie. To o 50 proc. więcej niż w innych biegach w Polsce. Bieg w Garwolinie jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów dni miasta i powiatu. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje - barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie. W tym roku  miasteczko biegowe powstanie w nowym miejscu – na placu przed amfiteatrem, przy głównej scenie. Biegacze będą w sercu najważniejszych wydarzeń.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowej www.bieg.truchtacz.pl

Informacja prasowa

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.