Zamiast mandatu - cytryna

Dodane 17 września 2021, 12:49

Łaskarzew
KPP Garwolin Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili dzielnicowy z Łaskarzewa i policjanci ruchu drogowego. W działania zaangażowali się uczniowie klas mundurowych miejscowej szkoły. Akcję połączono z kampanią profilaktyczną pod hasłem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”.

Wczoraj na ulicy Garwolińskiej w Łaskarzewie, dzielnicowy z miejscowego posterunku asp. szt. Mariusz Kępka oraz garwolińscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Jabłko-cytryna”. Towarzyszyli im uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie wraz z opiekunem podinspektorem rezerwy Stanisławem Madejskim. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego, zaś uczniowie nagradzali jabłkiem tych kierowców, którzy jechali zgodnie z  przepisami. Kierowców, do których mieli zastrzeżenia, częstowali cytryną. Oprócz tego kontrolowani otrzymywali pamiątkowe dyplomy – jedni w nagrodę za przepisową jazdę, drudzy - na zachętę do przestrzegania przepisów.

Podczas akcji – wyjątkowo tylko wczoraj – zamiast mandatu kierujący mieli kwaśne miny. I choć byli zaskoczeni nietypową kontrolą, bez wymówek przyjmowali plastry kwaśnego owocu i ….obiecali poprawę.

Działania zaplanowano tak, aby były one prowadzone na ulicy w pobliżu przejścia dla pieszych. Dzięki temu mogły one zostać połączone z akcją pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. Policjanci ruchu drogowego informowali kierowców o nowych regulacjach prawnych, dotyczących przejść dla pieszych. Przypominali o najważniejszych zasadach, podczas zbliżania się do zebry.

Zanim młodzież rozpoczęła akcję na ulicy, aspitant Mariusz Kępka zorganizował dla uczniów pogadankę o bezpieczeństwie, dotyczącą również zagrożeń w sieci.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.