Zajęcia dla niebojących się wyzwań, czyli praca na lotnisku

Dodane 2 grudnia 2021, 13:07
Lotniska, zarówno w Polsce jak i za granicą, co jakiś czas prowadzą rekrutacje na wiele odpowiedzialnych stanowisk. Kandydaci poszukiwani są na stanowiska bardziej lub mniej zajmujące, ale w każdym przypadku wymagające wiedzy, sumienności oraz pełnego zaangażowania w wykonywany zawód.

Jak znaleźć pracę na lotnisku?

Często, osoby nastawione na konkretny zawód na bieżąco śledzą strony internetowe lotnisk prowadzących tego rodzaju nabór. Osoby, którym dopiero pojawił się taki pomysł, skorzystają z frazy praca lotnisko, która z reguły przekierowuje do aktualnie otwartych rekrutacji. Wybór jest stosunkowo duży, jeśli nie jesteśmy jeszcze ukierunkowani na konkretne zadanie, ale fascynuje nas tego rodzaju praca. Motywacji można wymieniać wiele, ale każdy ma inne oczekiwania i aspiracje.

Jaką pracę można wykonywać na lotnisku?

Nie można jednoznacznie określić wymagań dyktowanych przez porty lotnicze dotyczące ogółu zawodów. O kompetencjach można dowiedzieć się bezpośrednio ze strony lub formularzy do wypełnienia. Należy odpowiednio dopasować swoje kwalifikacje i upewnić się, że to właśnie Ty będziesz odpowiednim kandydatem na wybrane miejsce.

To będzie należało do Twoich obowiązków, jeśli będziesz ubiegał się o stanowisko:

Operatora Obsługi Płytowej

Twoim zadaniem będzie obsługa samolotu na płycie lotniska, załadunek i rozładunek bagaży, cargo i poczty, holowanie, wypychanie i odladzanie samolotu.

Koordynator Ruchu Naziemnego

Ta osoba prowadzi komunikacje wizualną z pilotem, zapewnia bezpieczny ruch samolotu na pasie i płytach postojowych. Sygnalizuje pilotowi, kiedy powinien zwolnić, wyłączyć silnik lub utrzymać toczenie.

Pracownik/Wartownik Służby Ochrony Lotniska

Wykonując jeden z tych zawodów, będziesz zobowiązany do zapewniania ochrony pasażerom i pracownikom na terenie lotniska, prowadzenia kontroli bezpieczeństwa bagaży wraz z ich właścicielami oraz interweniować w sytuacji zagrożenia.

Operator Sprzętu Pożarniczego

Ta osoba odpowiedzialna jest za podejmowanie akcji ratowniczych i udzielania pomocy medycznej na terenie lotniska.

Kierowca Urządzeń

Operowanie odpowiednich urządzeń i sprzętu technicznego w celu utrzymania dobrego stanu nawierzchni lotniskowych. Czynności te będą się od siebie różnić w zależności od pory roku.

 

Zajęć na lotnisku jest naprawdę dużo i są zróżnicowane, jednak łączy je to, że aby wykonywać którekolwiek z nich, trzeba posiadać umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji i nie bać się brania odpowiedzialności za setki osób dziennie.


Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.