Zainwestuj w swoje dziecko. Twórcza Zagroda zaprasza

Dodane 10 lipca 2018, 15:41

Garwolin
Możemy śmiało powiedzieć, że istnieje obecnie trend polegający na inwestycji w edukację i rozwój dzieci na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieje się to szczególnie w dużych miastach, ale proces jest zauważalny również w Garwolinie. Dowodem na to jest otwarcie Centrum Edukacyjnego Twórcza Zagroda na ul. Staszica 13.Centrum działa w Garwolinie od marca bieżącego roku oferując edukacyjne i twórcze zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat, młodzieży oraz dorosłych. Pomysłodawcą projektu jest małżeństwo- Dariusz i Anastazja, którzy postanowili przeprowadzić się z Krakowa w okolice Garwolina.

Jakiego rodzaju zajęcia oferuje Twórcza Zagroda? 

Mamy w portfolio między innymi: zajęcia edukacyjne z klockami LEGO® czyli EDUKIDO, kilkanaście rodzajów zajęć i warsztatów w TWÓRCZEJ AKADEMII , kurs arytmetyki mentalnej pod marką AMAKIDS, pracownie ikony – SAKRALIA.NET, a od września rozpoczynamy zajęcia z ROBOTYKI.
Oprócz zajęć prowadzonych regularnie zapraszamy do skorzystania z opcji TWÓRCZYCH URODZIN oraz
z WARSZTATÓW DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI. Od jesieni wznawiamy nasz wcześniejszy projekt „WYPRAWY NA WSCHÓD” – czyli podróże dla młodzieży i dorosłych oraz slajdowiska.
Opowiemy o tych projektach trochę szerzej.

 

EDUKIDO – zajęcia edukacyjne z klockami LEGO®

To ponad 300 scenariuszy edukacyjnych o różnej tematyce (geografia, fizyka, historia, astronomia…), odbywających się w poszczególnych grupach wiekowych, poczynając od lat 4 kończąc na 11- latkach. Spotkania odbywają się w grupach do maksymalnie 12 osób, raz w tygodniu. Do każdej grupy przypisany jest Instruktor. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, ale zawsze mają temat przewodni, który jest krótko omawiany pod względem praktycznego funkcjonowania i praw fizyki. Wprowadzenie zdobytej wiedzy w życie to budowanie z klocków własnych projektów,bazując wyłącznie na wyobraźni dziecka i wiedzy Instruktora. Na koniec każdy model jest omawiany i uwaga! – Testowany. Co jeszcze się dzieje na zajęciach i dlaczego dzieci tak lubią LEGO®? Trzeba koniecznie przyjść z dziećmi i zobaczyć.

TWÓRCZA AKADEMIA- zajęcia i warsztaty manualne

Proponujemy nie tylko dzieciom, ale również młodzieży i dorosłym zajęcia regularne z różnych dziedzin rękodzieła, np. szydełkowanie, dziewiarstwo, szycie, malarstwo japońskie, filcowanie w technikach mokro/sucho oraz warsztaty jednorazowe dla dzieci lub całej rodziny m.in. decoupage, filcowanie, mydlarnia, lepienie z gliny, malowanie sierścią i inne.Organizujemy i prowadzimy warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych. W naszej ofercie znajdują się slajdowiska, jako uzupełnienie programu lekcji języka polskiego, języka rosyjskiego i geografii. Proponujemy warsztaty o tematyce twórczej, jak również warsztaty z klockami LEGO®- uzupełniające programy szkolne w takich przedmiotach jak historia, geografia, fizyka (i inne) z możliwością przeprowadzenia zajęć w placówce oświatowej lub w Centrum Twórcza Zagroda. Od marca gościliśmy grupy przedszkolne w Twórczej Zagrodzie, byliśmy także na warsztatach w placówkach szkolnych.

AMAKIDS – Arytmetyka Mentalna

Arytmetyka Mentalna to program rozwoju umysłowego i twórczego potencjału za pomocą obliczeń dokonywanych na japońskim liczydle Soroban. Metoda działa w 52 krajach i w niektórych z nich, np. w Japonii, jest włączona w obowiązkowy program szkolny.W Polsce Arytmetyka Mentalna pojawiła się dwa lat temu. Metoda jest nastawiona na rozwój obu półkul mózgowych, bardzo podatnych do kształtowania w wieku dziecięcym. Czasem Arytmetyka Mentalna nazywana jest metodą szybkiego liczenia w pamięci, ale nie jest to główny cel tej metody. Nie chcemy z dzieci robić chodzących kalkulatorów. Chodzi przede wszystkim o to, że podczas tych ćwiczeń u dziecka rozwija się i doskonali koncentracja uwagi, pamięć fotograficzna, szybkość reakcji, twórcze myślenie, słuch i spostrzegawczość, wyobraźnia,przyswajanie języków obcych, a w efekcie – sukcesy w nauce. Dziecko potrafi wykonywać kilka czynności jednocześnie i bez błędów – i to jest możliwe po opanowaniu tej metody.A szybkie liczenie w pamięci można nazwać widocznym efektem Arytmetyki Mentalnej. Kurs trwa 2-3 lata i przeznaczony jest dla dzieci 5-14 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne z przerwą w 15 min, lekcje przeplatane są grami i zabawami. Do ćwiczeń wykorzystujemy wyjątkową platformę on-line, dzięki której dzieci mają możliwość szybkiego osiągnięcia celu.

ROBOTYKA

Dla bardziej zaawansowanych wielbicieli klocków LEGO®proponujemy zajęcia z robotyki, które startują od września. Robotyka daje możliwość łączenia zabawy klockami LEGO® z rozwojem myślenia przyczynowo – skutkowego oraz wyobraźni przestrzennej. Do ćwiczeń matematycznych na zajęciach wykorzystujemy tablety.


IMPREZY URODZINOWE

Urodziny w Twórczej Zagrodzie mają wyjątkową formę. Przede wszystkim królują spotkania w sali dedykowanej dla zajęć z LEGO®, a dla miłujących rękodzieło, proponujemy urodziny o różnej tematyce twórczej.Podczas przyjęcia urodzinowego na dzieci czeka rozbudowany warsztat kreatywny z klockami LEGO® lub warsztat z rękodzieła z przerwą na uroczysty poczęstunek, tort urodzinowy i składanie życzeń w osobnej sali, udekorowanej specjalnie dla jubilata.Od maja Twórcza Zagroda wprowadziła do oferty możliwość dojazdu z programem urodzinowym do domu jubilata.

WYPRAWY NA WSCHÓD

Przez dwa lata prowadziliśmy portal podróżniczy Wyprawy na Wschód, mamy doświadczenie w pilotażu wycieczek w jednym z krakowskich biur podróży. Dzięki wschodnim korzeniom znamy się na tamtejszych realiach i chętnie obieramy szlaki niepopularne, ale piękne przyrodniczo, z cząstką rosyjskiej duszy - czyli coś dla ciała, coś dla ducha. Ural, Syberia, Karelia to nasze ulubione kierunki wypraw. Za reportaż z podróży w postaci książki „Przeznaczenie” otrzymaliśmy Nagrodę Książki Roku na Festiwalu Podróżniczym Mediatravel w Łodzi w 2017 roku.

SAKRALIA – Pracownia Ikony

W strukturze Twórczej Zagrody znajduje się pracownia ikony. Piszemy ikony na zamówienie według rosyjskiego kanonu ikonopisania. Wykonujemy także kopie w technologiach nowoczesnych, są to reprodukcje ikon na zamówienia hurtowe. Prowadzimy kursy pisania ikon dla dorosłych, a od września również dla zainteresowanych tą sztuką – dla dzieci od 10 lat.

 Życzymy wszystkim udanych urlopów, a dzieciom wspaniałych wakacji! Już od dziś zapraszamy na zajęcia wakacyjne do Twórczej Zagrody, a po wakacjach do zapoznania się z poszerzoną ofertą.


Do zobaczenia w Centrum i na FB 
www.tworczazagroda.pl
www.sakralia.net

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.