Zagraj z WOŚP w Garwolinie! Wspieraj, licytuj, dołącz do wydarzenia!

Dodane 18 stycznia 2024, 07:51
Zdjęcie poglądowe: archiwum Już za niespełna dwa tygodnie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie. Na ulicach kwestujący wolontariusze, w hali sportowej mecz piłki nożnej, w Centrum Sportu i Kultury – pokazy ratownictwa, koncerty i licytacje. Licytować będzie można także Internecie. Ty też możesz zagrać w tej orkiestrze! Dołącz do wydarzenia, przekaż przedmioty na aukcje i licytuj!

Garwoliński sztab działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od początku jej istnienia. Także w tym roku ponad 70 wolontariuszy będzie kwestowało nie tylko na ulicach samego Garwolina, ale także w wielu okolicznych miejscowościach. Nie zabraknie także orkiestrowych wydarzeń.

– „Gramy z sercem” – pod takim hasłem 28 stycznia będą się odbywały w Garwolinie wydarzenia w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą to koncerty, mecz piłkarski, pokazy ratownictwa i licytacje. Wracamy do organizacji Finału WOŚP i bardzo liczymy na aktywny udział mieszkańców. Spędźcie z nami ten czas i wesprzyjcie tegoroczną zbiórkę – zachęca Justyna Dybcio, szef garwolińskiego sztabu WOŚP działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.


Zobacz też: Jak skutecznie promować lokalny biznes za pomocą wizytówki Google Maps?
Link sponsorowany

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”. Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc i torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Będzie się działo! Kulturalnie i sportowo!

28 stycznia o godzinie 13:30 odbędzie się mecz piłki nożnej Wilga Garwolin kontra Reszta Świata. Kto stanie w szranki z piłkarzami garwolińskiego klubu? To na razie niespodzianka, ale na pewno będzie to ciekawe widowisko sportowe. Każdy może przyjść na halę sportową CSiK przy ulicy Żwirki i Wigury 16 i kibicować! W przerwie meczu odbędą się konkursy.

Będzie się działo także w sali widowiskowej CSiK. Od godziny 16:00 rozpoczną się koncerty. Na scenie zagrają Szkolna Banda Muzyczna, Przerwa Techniczna, Igor Gałązka Band, Monika Szostak i Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Na głównym holu garwolińscy strażacy będą prowadzić pokaz pierwszej pomocy, a przed budynkiem CSiK stanie wóz strażacki, do którego zajrzeć będą mogli nie tylko najmłodsi.

Licytacje – i tu, i tam!

W finałową niedzielę około godziny 19:00 w CSiK wystartuje licytacja. Oprócz orkiestrowych gadżetów pod młotek pójdą także przedmioty przekazane przez darczyńców. Niespodzianki szykuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie, GKS Wilga Garwolin i Weteran Klub Tur Garwolin.

- Każdy, kto chciałby przekazać coś na orkiestrową aukcję, wciąż może to zrobić. Czekamy na darczyńców i liczymy bardzo na hojność licytujących. W tym roku prowadzimy aukcje na dwa sposoby -  w serwisie Allegro – te wystartują 17 stycznia i potrwają do 9 lutego, jak i stacjonarnie podczas finałowych wydarzeń 28 stycznia. W związku z tym niektórzy darczyńcy przekazują po dwa przedmioty, ale będą także takie, które pojawią się wyłącznie online albo tylko podczas licytacji w CSiK. Warto dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku, żeby niczego nie przegapić – mówi Justyna Dybcio.

 Link do eSkarbonki sztabu WOŚP w Garwolinie - https://eskarbonka.wosp.org.pl/soganupumi

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/407641558283298

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.