Zagłosuj i wybierz „Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2018”

Dodane 22 stycznia 2019, 13:32

Garwolin
Infrmacja prasowa Po raz kolejny wybieramy Sportowca Powiatu Garwolińskiego. O tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku reprezentującego nasz powiat na sportowych arenach powalczy aż 8 kandydatów. Głosowanie startuje dziś i potrwa do 10 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 16 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się w Hotelu Sulbin.

Ciężko trenują, stratują w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, reprezentując powiat garwoliński i przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zapraszają do wzięcia udział w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Zagłosuj i wybierz sportowca, który w tym roku otrzyma ten tytuł.

Jak głosować? Swoje głosy można oddawać na trzy sposoby. Głosowanie odbywa się na fanpage’u Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tam oddajecie głos poprzez polubienie zdjęcia lub jego udostępnienie. Każde polubienie to jeden głos na kandydata, udostępnienie zdjęcia liczy się podwójnie, ale tylko wtedy, gdy ustawienia prywatności pozwalają na to, by mogli je zobaczyć wszyscy.

Głosować można także poprzez sondę i SMS na portalu WirtualnyGarwolin.pl. Głos oddany w sondzie to jeden punkt. Głosy oddane poprzez sms liczą się podwójnie.

Zobacz regulamin plebiscytu

Poznajcie kandydatów do tytułu „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego 2018”

1.       Julia Biernacka

Zawodniczka sekcji lekkoatletycznej GKS Wilga Garwolin, gdzie trenuje pod okiem Stanisława Buszty. Kategoria wiekowa – juniorka młodsza, III klasa sportowa trójskoku. W 2018 roku zanotowała powiatowa rekordzistka w kategorii juniorek młodszych, juniorek i seniorek w trójskoku – 11.34 m. Na liście innych ubiegłorocznych osiągnięć znalazły się:  I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach, IV miejsce w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie. Powołana do Zaplecza Kadry Narodowej na 2019 rok

2.       Jan Kopyść

18-letni siatkarz. Zawodnik KS Metro Warszawa. Reprezentant szerokiej kadry narodowej juniorów. Wicemistrz Polski Juniórów – tytuł zdobyty w 2018 roku w Kętrzynie. Ma na swoim koncie tytuł MVP meczu półfinałowego z Gwardią Wrocław. Najlepszy przyjmujący mistrzostw według statystyk prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

3.       Anna Kotlarska

Urodzona w 2005 r. Zawodniczka  Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie. Trenuje od 2011 r. Od 1 stycznia 2018 roku występuje w kategorii młodzików.  W tym roku zaczęła też występować  w grze podwójnej dziewcząt. W czasie tego roku odnosiła wiele sukcesów, wygrywając bądź zajmując medalowe miejsca na zawodach ogólnopolskich. Do najważniejszych należy II miejsce w grze pojedynczej  i  III – w grze podwójnej dziewcząt na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  w IV 2018 r. Od maja tego roku rozpoczęła wspólną grę z Nikolą Nowińska z klubu UKS Korona Pabianice. To wspólnie z nią zdobyła w listopadzie 2018 r. brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt. Jest zawodnikiem Kadry Województwa Mazowieckiego w Badmintonie w kategorii młodzika.

4.       Emilia Laskowska

9-letnia zawodniczka trenuje od trzech lat w sekcji tenisowej ŁKS „Promnik”, prowadzonej przez Roberta Barańskiego. Do największych jej sukcesów należy: mistrzostwo powiatu w drużynie, mistrzostwo regionu w drużynie, mistrzostwo regionu siedleckiego (rywalizowało 7 powiatów) w drużynie i awans z I miejsca do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz wicemistrzostwo województwa mazowieckiego zdobyte w Nadarzynie w II Mazowieckim Turnieju Skrzatek (sezon 2017/2018). W II Grand Prix Mazowsza Żaczek 10.11.2018 w Nadarzynie w klasyfikacji końcowej Emilka zajęła 3 miejsce (1. dla rocznika 2009). W sezonie 2018/2019 rozpoczęła występy w zawodach ogólnopolskich (2 miejsce w grze deblowej – Ogólnopolski Drużynowy Turniej Uczniowski, grudzień 2018).

 5.       Dawid Masny

ur. 1982, członek zarządu stowarzyszenia Truchtacz.pl. Zwykły człowiek, na co dzień mąż i zapracowany ojciec dwóch energicznych córek, który zadziwia biegowy świat nowymi, niezwykłymi pomysłami i dokonaniami. Za 36-latkiem pochodzącym z Garwolina kolejny udany biegowo rok i awans na 516 miejsce na światowej liście ultra-maratończyków. Miniony sezon Dawid rozpoczął w maju od biegu w Beskidach na dystansie 176km i łącznym przewyższeniu ponad 9200 metrów. W lipcu stanął na starcie ‘Biegu 7 Szczytów’ – dystans 240km. Po przebiegnięciu Sudetów, Gór Złotych, Stołowych oraz masywu Śnieżnika stanął na mecie jako pierwszy mieszkaniec Garwolina, który pokonał ponad 240km. We wrześniu, kwalifikując się do elity ultra biegaczy w Polsce, stanął na starcie najtrudniejszego biegu w naszym kraju ‘BUT Challenge’ – dystans 305km i przewyższenie ponad 15000 metrów. Jego zmagania można było śledzić przez ponad 2dni – swój udział zakończył na 292km. I to nie jest jego ostatnie słowo.

 6.       Krystian Mikulski

W 2018 roku zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą oraz szóste miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Juniorów we Włocławku. Jest członkiem szerokiej Kadry Narodowej PZLA. Posiada pierwszą klasę sportową. Krystian jest mieszkańcem Garwolina i uczniem trzeciej klasy LO na ulicy Długiej.

 7.       Sylwia Stoń

Rocznik 1994. Zawodniczka Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont” i Klubu Kolarskiego V-Max Mińsk Mazowiecki. Trenuje kolarstwo, dość krótko bo zaledwie od 2016, ale już z sukcesami. W 2018 r. Sylwia obroniła pierwszą pozycję w cyklu ŻTC „Super Prestige” oraz zajęła 3. miejsce w Ogólnopolskiej Klasyfikacji Kolarskiej Challenge 2018 w kategorii K20. Kończąc studia w minionym roku w zakresie fizjoterapii, początek swojej kariery zawodowej uwieńczyła zdobyciem tytułu Mistrzyni Polski Fizjoterapeutów w Inowrocławiu.

 8.       Piotr Wiśnicki

Kartingowiec. Kierowca teamu Wyrzykowski Motorsport Automobilklubu Wschodniego. Jeden z najlepszych zawodników polskiego i europejskiego kartingu. Jego największym sukcesem w 2018 r. był tytuł Wicemistrza Pucharu Rotax Max Challenge Poland. Wziął także udział w światowym finale 19. edycji Rotax Grand Finals rozgrywanym na brazylijskim torze, w którym wzięło udział 360 zawodników z 62 krajów. Piotr był najmłodszy i został 17. kierowcą świata w kategorii DD2. W serii Central European Rotax Max Challenge 2018, jako najmłodszy wśród 44 sklasyfikowanych w swojej kategorii zawodników, zajął wysokie 4. miejsce.Również tuż za podium stanął na podsumowaniu serii Rotaxa Nordic Challenge 2018, rozgrywanego na torach krajów nadbałtyckich. Wysokie 6. miejsce zdobył również w serii Rotax Euro Trophy 2018, rywalizując w grupie 37 zawodników na torach w Belgii, Niemczech, Austrii i Norwegii.

Informacja prasowa

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Romantyk
  (22 stycznia 2019, 17:36)
Janusz sz. 54 taczki obornika rano i wieczorem lider wśród chodowcow krów