Zabrał wszystkich pasażerów, stracił prawo jazdy

Dodane 20 marca 2019, 09:16

Na sygnale, Sobolew
Zdjęcie poglądowe Policjanci z garwolińskiej „drogówki” podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. Okazało się, że mężczyzna przewoził 33 pasażerów, a pojazd był przystosowany do przewozu 21 osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 7.00 policjanci ruchu drogowego z Garwolina, na terenie gminy Sobolew, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym kierował 48 - letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów.

Jak ustalili policjanci, pojazd był przystosowany do przewozu 21 osób. Kierujący wiózł zaś osób… 33. Z uwagi na zaistniałą sytuację, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto kierujący został ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami drogowymi, kierowca straci prawo jazdy, między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to, kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, musi się liczyć z tym, że w razie zatrzymania, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy.

Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętać należy, że samo przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może przynieść tragiczne skutki.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
TOM
  (20 marca 2019, 14:16)
Nadgorliwość milicjanta gorsza od faszyzmu.
Jw
  (21 marca 2019, 04:52)
Ciekawe czy jak doszłoby do wypadku, tak samo byś pisał?? Pewnie kierowca zjechanyby został włącznie z policją.
Lewatywa
  (21 marca 2019, 05:50)
Przepraszam,czy policja już uporała się ze złodziejami,narkomanami i pijanymi kierowcami szalejącymi na naszych drogach,że teraz zajmuje się bzdurami?Na obwodnicy od kilku lat,podczas każdego weekendu, odbywają się wyścigi na motocyklach oraz jazda na jednym kole ,pomiędzy wiaduktami przy Avonie i McDonaldzie i jakoś policja tego nie widzi i nie słyszy "ryku" silników???????
Xyz
  (21 marca 2019, 14:22)
A ciekawe jak byś się poczuł gdy pada deszcz a szofer ci mówi nie ma miejsca i czekaj na następnego busa