Zablokowana S17! Bus dachował po zderzeniu z ciężarówką

Dodane 23 sierpnia 2023, 07:49

Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: Pan Kacper Dziś rano doszło do wypadku na drodze ekspresowej S17. Bus, którym podróżowało 10 osób dachował po zderzeniu z ciężarówką. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana. W akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia drogowego doszło 23 sierpnia tuż po godzinie 6 na S17 (pas w kierunku Warszawy) na wysokości miejscowości Potaszniki (gm. Górzno).

Na trasie S17 na wysokości miejscowości Potaszniki (Mazowieckie) bus marki Mercedes przewożący 10 osób uderzył w tył ciężarówki marki Volvo, a następnie dachował. W wyniku zderzenia pięć osób zostało poszkodowanych, ale akcja ratunkowa nadal trwa. Na miejscu pracują zespoły ratownictwa medycznego. W akcji brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował jedną osobę do szpitala. Wszyscy poszkodowani byli przytomni. Mieli m.in. obrażenia kończyn.

Z nieoficjalnych informacji redakcji Wprost wynika, że busem jechali Mołdawianie, a kierowcą był obywatel Ukrainy.

Ruch odbywa się drogami lokalnymi. GDDKiA oszacowała, że utrudnienia mogą potrwać co najmniej do około godziny 10.

AKTUALIZACJA:

Do zdarzenia doszło dziś ok. godz. 6:00. W zdarzeniu brały udział 2 pojazdy- pojazd ciężarowy marki Volvo z naczepą oraz bus marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że najprawdopodobniej kierujący busem najechał na tył poprzedzającego pojazdu ciężarowego. Na miejscu zdarzenia są wykonywane jeszcze czynności. Utrudnienia w ruchu potrwają do około godziny 13:00.

W wyniku zdarzenia obrażeń doznało 10 osób. Są to obywatele Mołdawii. Wśród poszkodowanych znajduje się 5 mężczyzn, 4 kobiety i 1 dziecko. Kierujący pojazdem ciężarowym- obywatel Ukrainy- nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi.

 

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola Kargul
  (26 sierpnia 2023, 11:49)
znam kierowce busa. on jeździ szybko ale bezpiecznie, taki ma styl jazdy. nauczył się tego od swoich kumpli wg
Moya
  (23 marca 2024, 09:54)
Dobrze ze już protestów rolników nie ma, można jechać płynnie. :D :D :D
Jak tam p0laczki? staliście i narzekaliście jak na rolników czy objazdem pojechaliście?