Zablokował DK17, bo musiał iść za potrzebą

Dodane 7 czerwca 2018, 14:41

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: internet Kilkanaście ton metalu sunęło DK17, a za kierownicą kompletnie pijany mężczyzna. Postawa społeczna innego kierowcy, być może pozwoliła uratować czyjeś życie.

Wczoraj (6.06) wieczorem doszło do nietypowej sytuacji na DK17 na wysokości miejscowości Kolonia Gocław.

Jak poinformował nas Czytelnik podróżujący trasą krajową, nagle na pasie ruchu zatrzymał się samochód ciężarowy. Kierowca pojazdu opuścił go i wyszedł załatwić potrzebę fizjologiczną. Sytuacja wydała się kierowcy podróżującemu za ciężarówką tak absurdalna, że na miejsce postanowił wezwać policję. Jak się okazała, kierowca ciężarówki był kompletnie pijany. A postawa zgłaszającego kuriozalną sytuację, być może pozwoliła uratować życie komuś, kto stanął by na drodze kilkunastotomowego kolosa.

- Oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na DK 17 na środku drogi znajduje się samochód ciężarowy. Na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Pilawie i potwierdzili zgłoszenie. W samochodzie znajdował się kierowca ciężarowego Volvo 36-letni mężczyzna, który był w stanie nietrzeźwości wynik 3,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie - poinformował nas asp. sztab. Marek Kapusta z KPP Garwolin.

Nie bójmy się reagować na dziwne zachowania innych kierowców. Często w ten sposób można uniknąć tragedii.

 

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gosc
  (8 czerwca 2018, 06:38)
Co absurdalnego jest w tym że ludzia chce się za POTRZEBA, tym bardziej że takim pojazdem nie można tak poprostu wjechac do lasu, na pobocze czy w boczna drogę, odkąd trwa przebudowa na odcinku no. Ryki - Kołbiel są tylko dwie stacje gdzie można zjechać MROKOW i LUBICE, każdy z was by tak wolał no chyba że lubicie mieć mokre ciuszki i siedzenie. A za fakt prowadzenie ciężarówki w takim stanie upojenia mam nadzieję że długo nie zasiądzie za kierownicą, powinien też za karę odbyć jakes pracę społeczne.
???
  (9 czerwca 2018, 19:16)
W tym że chciało mu się za potrzebą nie ma nic absurdalnego ale chyba powinno się zjechać na pobocze a nie stawać na pasie ruchu. Twój komentarz jest absurdalny!
Gosc
  (11 czerwca 2018, 10:19)
Jak ma potrzebę niech zejdzie na pobocze a nie blokuje cały pas ruchu w jednym kierunku. Parazka jak bezmyslni są ludzie