Z opery do Garwolina – kolędowanie z Alicją Węgorzewską

Dodane 19 stycznia 2022, 08:12

Miasto Garwolin
CSIK Garwolin Polskie kolędy w operowym stylu, świąteczne piosenki w wykonaniu znanego z telewizyjnego ekranu aktora oraz kilka utworów instrumentalnych. W niedzielny wieczór w garwolińskiej kolegiacie odbył się koncert pt. „Kolędowanie na Mazowszu”.

Choć minął już blisko miesiąc od Świąt Bożego Narodzenia, ten wyjątkowy klimat wciąż z nami pozostaje. W niedzielę w garwolińskiej kolegiacie można było usłyszeć kolędy w wykonaniu artystki światowej słaby Alicji Węgorzewskiej oraz innych wybitnych wykonawców.

Alicja Węgorzewska to polska śpiewaczka operowa o międzynarodowej sławie. Jej mezzosopranowy głos popłynął z największych i najbardziej znanych scen na całym świecie. Obecnie pełni także funkcję dyrektora artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

16 stycznia o godzinie 19:00 artystka wystąpiła w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie z koncertem w cyklu „Kolędowanie na Mazowszu”. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy – „Mizerna cicha”, „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, a także świąteczne piosenki i utwory instrumentalne, które wybrzmiały na organach oraz skrzypcach.

Obok Alicji Węgorzewskiej wystąpili: aktor i piosenkarz Marek Kaliszuk, wspaniały duet młodych śpiewaków operowych Dorota Ritz i Paweł Wisnar, skrzypek i aranżer Bogdan Kierejsza i mistrz organów Robert Grudzień.

Podziękowania za wieczór pełny pięknych muzycznych wzruszeń podziękowali artystom: Janina Ewa Orzełowska – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Marzena Świeczak – burmistrz Garwolina oraz ks. Stanisław Szymuś – proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Organizatorami wydarzenia byli: Warszawska Opera Kameralna, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Garwolin, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.