Z młodzieżą o problemie przemocy w rodzinie

Dodane 11 marca 2022, 07:37
Zdjęcie poglądowe Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie od dawna inicjuje i realizuje działania, których celem jest skuteczne zapobieganie przemocy. Na przełomie lutego i marca temu problemowi poświęcone były spotkania profilaktyczne, które zgromadziły łącznie blisko 500 uczniów szkół średnich z terenu powiatu garwolińskiego.

Na przełomie lutego i marca Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zorganizował i przeprowadził spotkania profilaktyczne dla młodzieży, poświęcone problemowi przemocy w rodzinie. Działania zrealizowano w garwolińskim Kinie Wilga oraz w Zespole Szkół w Miętnem.

Blisko 500 uczniów szkół średnich z terenu powiatu garwolińskiego dowiedziało się czym jest przemoc, jakie zachowania są zabronione prawem,  jak chronić się przed takimi zachowaniami i gdzie szukać pomocy. Policyjna profilaktyk, podkom. Danuta Kalinowska, podkreślała destrukcyjne skutki doświadczania przemocy. Uświadamiała konieczność niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę w procesie przeciwdziałania przemocy odgrywa Policja.

Doskonałą ilustracją omawianego tematu był film Magdaleny Piekorz pt."Pręgi" pokazujący problem nawykowego powielania znanych schematów w życiu, zamiany ról z ofiary w sprawcę uświadomił młodym ludziom, że zjawisko przemocy w rodzinie trzeba zatrzymywać możliwie najszybciej.

mł. asp. Małgorzata Pychner

foto: archiwum KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.