Z garwolińskimi seniorami o bezpieczeństwie

Dodane 14 lutego 2019, 09:43
KPP Garwolin Jak nie dać się okraść? Jak obronić się przed oszustwem metodą na wnuczka? Dlaczego sąsiedzi są ważni? O tym rozmawiali garwolińscy seniorzy z policjantką.

Garwolińscy seniorzy cyklicznie spotykają się, po to aby miło i pożytecznie spędzić wolny czas.  Działania integracyjne maja charakter profilaktyczny, gdyż zapobiegają wykluczeniu społecznemu i mają istotny wpływ na podniesienie poziom bezpieczeństwa osób starszych. Jednak to nie jedyne działania prewencyjne w garwolińskim Klubie Seniora. 13 lutego odbyło się spotkanie z policjantką asp. Danutą Kalinowską, podczas którego seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o własne bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, w przestrzeni publicznej, podczas podroży.

Zaprezentowano film Komendy Stołecznej Policji pt. "Nie daj się złowić", omówiono metody działania przestępców zmierzających do okradzenia czy oszukania seniorów. Prowadząca spotkanie uświadomiła klubowiczom jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji sąsiedzkich i rodzinnych, zachęcała do szukania pomocy u policjantów i przedstawicieli innych służb pomocowych w sytuacjach trudnych. Spotkanie było też okazją do nawiązania bliższych relacji i wzajemnej wymiany doświadczeń.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.