Wypatrzył pijanego 30-latka za kierownicą

Dodane 23 lipca 2021, 11:42

Na sygnale, Maciejowice
Zdjęcie poglądowe Dzięki czujności innych osób w ręce policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.

Do policjantów co jakiś czas docierają informacje od obywateli, którzy podejrzewają kierowców o jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze reagują na każdy tego typu sygnał.

Do takiej sytuacji doszło wczoraj. Przed godziną 23 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie, w którym jeden z obywateli opowiedział o swoich podejrzeniach, co do stanu trzeźwości kierowcy renault. Dyżurny przekazał tę informację podległym patrolom i krótko po tym funkcjonariusze zatrzymali w Domaszewie do kontroli ten pojazd. Za kierownicą auta siedział pijany 30-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.

Coraz częściej osoby, które wsiadają za kółko po alkoholu, są ujawniane nie tylko przez policjantów, ale także przez obywateli. Wiele osób reaguje na niewłaściwą jazdę kierowców i swoje przypuszczenia przekazuje funkcjonariuszom. To postawa godna pochwały, ponieważ nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.