Wypadki drogowe i pożary słomy - strażacy w akcji

Dodane 14 września 2021, 08:26

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 września 2021 roku.

8 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, w którym uczestniczył samochód osobowi i motocykl. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście oraz sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej pięć godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar przyczepy rolniczej ze słomą w Oziemkówce
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze przyczepy rolniczej ze słomą w miejscowości Oziemkówka. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palącą się słomę oraz w obronie na budynek, który znajdował się w pobliżu przyczepy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Życzynie
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Życzynie, gdzie na łuku drogi doszło do dachowania pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód w rowie, w pozycji do góry kołami, a w jego wnętrzu nikogo nie było. Działania polegały na przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

9 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Kozicach
Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Kozicach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar bel słomy w miejscowości Sokół
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze bel słomy w miejscowości Sokół. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się słomę. W akcji trwającej niespełna dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

10 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Pilawie
Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym w Pilawie. Kierowca skutera uderzył w zamkniętą rogatkę na przejeździe kolejowym, a następnie uszkodzony element uderzył w kobietę stojącą na chodniku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach
Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu na drodze serwisowej w Lipówkach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, w tym dziecku. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

11 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Korycka Górna
Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Korycka Górna, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w rowie, w pozycji na dachu. Kobieta podróżująca pojazdem opuściła go o własnych siłach, a pomocy medycznej udzielił jej zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na ul. Stacyjnej w Garwolin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy i pasażerce jednośladu. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

12 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Górkach
Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego ze skuterem w miejscowości Górki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy skutera. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rębków, gdzie kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy motocykla. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ostrożeń
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Ostrożeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

PSP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.