Wyjeżdżali do pożarów, wypadków, wyważania drzwi

Dodane 23 lutego 2021, 08:45

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 21 lutego 2021 r.

16 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ryczyska
Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ryczyska, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. Ruch na drodze w czasie działań odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar kontenera na odzież w miejscowości Łaskarzew
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera na odzież w miejscowości Łaskarzew. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palący się kontener, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

17 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sobolew
Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobolew, gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. W akcji trwającej niespełna dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

18 lutego 2021 r.

Pożar samochodu w miejscowości Mroków
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na stacji paliw w miejscowości Mroków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pożar komory silnika samochodu został ugaszony przy użyciu gaśnic proszkowych przez właściciela. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontroli spalonej komory silnika kamerą termowizyjną. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę brał udział jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

19 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin
Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Ruch na drodze w czasie działań odbywał się wahadłowo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pomoc policji w otwarciu mieszkania w Garwolinie
Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła prośba o pomoc w otwarciu mieszkania, w którym zachodzi podejrzenie, że znajduje się kobieta w podeszłym wieku. Działania straży polegały na otwarci drzwi za pomocą sprzętu burzącego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna wyjeżdżała:

- 4 razy do alarmów fałszywych,

- 5 razy w celu dowożenia osób na szczepienia przeciw Covid-19,

- 3 razy do pożaru sadzy w kominie,

- 2 razy do pompowania wody.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.