Wydmuchał promil

Dodane 10 lipca 2024, 16:28

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Wczoraj garwolińscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwość”. Niestety nie wszyscy kierowcy poddani kontroli stanu trzeźwości byli odpowiedzialni. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze wyposażeni byli w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości. Około godz. 7 w Garwolinie na ulicy Aleja Legionów  kontrolowali kierowcę mercedesa. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i nie dopuścili do dalszej jazdy. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości policjanci przypominają praktycznie każdego dnia. Niestety, jak się okazuje, ta wiedza nie dociera do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy! Nietrzeźwi użytkownicy dróg – kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Rolnik z PiS
  (11 lipca 2024, 07:36)
znam go dobrze, on po pijaku jeździ lepiej niż 99% z was na trzeźwo