Wybiegał rekord powiatu

Dodane 19 kwietnia 2016, 19:07
Informacja prasowa Zawodnik Victusa Rębków od dłuższego czasu przygotowywał się do startu w Maratonie. Początkowo miejsce startu Marcina było niewiadomą, wiadome było, że na pewno będzie atakować rekord życiowy, a także pokusi się na złamanie złotej granicy maratonu czyli czasu poniżej 02:30:00.

 Podopieczny Radosława Kłeczka solidnie wykonywał trening po treningu, w międzyczasie zaliczył wspaniały bieg na dystansie półmaratonu. Gdy Marcin zdecydował się, że wystartuje w Maratonie w Łodzi wszystko było przygotowywane pod ten start. Na treningach nie oszczędzał się, wykonywał bardzo mocne akcenty treningowe wiedział, że tylko solidne przygotowanie jest w stanie zbliżyć go do granicy 2:30 w maratonie. Wybrał się dzień wcześniej do Łodzi by wypocząć przed tym jakże ciężkim koronnym dystansem.

Start nastąpił 17 kwietnia o godzinie 9.00, początkowo Marcin trzymał się z czołówką kobiet, lecz po 3 km zauważył, że tempo biegu jest dość wolne i postanowił dalsze kilometry pokonywać nieco szybciej. Po połówce dystansu czyli po zrobieniu półmaratonu czas był dobry 1:13, lecz tzw „kryzys maratończyka” przyszedł na 34 km, gdzie zwolnił i szansa na 2:30 powoli odchodziła. Nie poddał się, postanowił walczyć po 38 km zerwał się i narzucił wyższe tempo, gdy zauważył metę i możliwość złamania 2:30 przyśpieszył na ostatnich 100 m niczym Bolt i tym samym uplasował się z fenomenalnym czasem 2:29:59 jest to nowy rekord życiowy zawodnika, oraz nowy Rekord Powiatu Garwolińskiego.

Zawodnik Victusa Rębków ostatecznie zajął 10 miejsce Open, oraz był trzecim Polakiem na mecie. Gratulujemy wspaniałego występu i godnego reprezentowania Gminnych Garwolińskich barw Victusa Rębków na dystansie Maratonu w Łodzi.

Zawodnik w szczególności dziękuje trenerowi Radosławowi Kłeczkowi za solidne przygotowanie, a także sponsorom Firmie ZACHEM PRODUCENT GLOBUSÓW Z RĘBKOWA, FIRMIE PEPEK-SPORT GARWOLIN, ZAKŁADOWI DENTA-MEDICA ORAZ SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY U WIELGOSZÓW. Podziękowania również dla Wójta Gminy Garwolin p.Marcina Kołodziejczyka

 

Informacja prasowa

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (20 kwietnia 2016, 00:14)
JAKIEŚ IMIĘ NAZWISKO? MOŻE WYRÓŻNIĆ WŚRÓD TEKSTU? KTO TO?
zezowaty
  (2 maja 2016, 09:58)
info skopiowane z facebuka, chodzi zapewne o Marcina Gałązkę.