Włoskie produkty spożywcze

Dodane 13 stycznia 2023, 09:29
Włoska kuchnia została ostatnio wybrana najlepszą kuchnią świata. Co o tym decyduje? Prostota receptur? Doskonała jakość składników? Na pewno składa się na to wiele czynników. Jeśli chcemy przygotować potrawy rodem z |talii, warto zaopatrywać się w miejscach, które oferują oryginalne włoskie produkty.

Fenomen włoskiej kuchni

Włoska kuchnia to jedna z tych kuchni świata, które zakosztował prawie każdy. Idealnie sprawdza się ona wtedy, gdy potrzebujemy "comfort food", ale też gdy chcemy postawić na wykwintne, wyrafinowane smaki. Fenomen tej kuchni polega między innymi na tym, że wystarczy połączyć ze sobą zaledwie kilka składników, aby stworzyć coś, co zaspokoi nawet wybredne podniebienia. Proste pesto bazyliowe zmieszane z dobrej jakości makaronem wystarczy, żeby podać obiad, który zasmakuje najmłodszym i zachwyci na przyjęciu. Podstawą są tu świetne składniki. Nie bez znaczenia pozostaje korzystne położenie Włoch. Kraj ten charakteryzuje klimat znakomity do uprawy wielu gatunków roślin – zimy są stosunkowo krótkie i łagodne, upalne lat z kolei pozwalają dojrzewać w pełnym słońcu soczystym pomidorom, oliwkom czy winogronom.

Maveat – włoskie smaki w Twoim domu

Produkty do tworzenia włoskiej kuchni dostać można praktycznie wszędzie. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupić najwyższej jakości składniki. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się u bezpośrednich importerów, takich jak sklep Maveat. Jego właścicielką jest rodowita Włoszka, która da o to, aby asortyment był różnorodny i odpowiadał najbardziej wyrafinowanym gustom. Jak możemy przeczytać na stronie marki, założycielka postawiła na rodzinną firmę, w której kobiety "jak dobre matki, przynoszą na stół najlepsze jedzenie, jakie oferują nam piękne Włochy". Sklep powstał w 1998 roku. Od samego początku szczegółowy jest proces weryfikacji dostawców – znaczenie ma nie tylko jakość produktu, ale też jego produkcja z poszanowaniem środowiska, certyfikacja pochodzenia. Maveat wywodzi się z Piacenzy, położonej w Emilia Romana. Ten region Włoch zwany jest również Doliną Żywności, ponieważ to tam powstaje wiele kulinarnych wizytówek Włoch – Parmigiano Reggiano, Prosciutto di Parma czy słynny modeński ocen balsamiczny.

Warto dodać, że misją Maveat jest nie tylko zaopatrywanie amatorów i profesjonalistów w najlepsze włoskie produkty, ale również zwrócenie uwagi klientów na tradycję, kulturę i włoską historię, z którymi ta wyjątkowa kuchnia jest nierozerwalnie związana.

Co możesz kupić w sklepie Maveat?

W sklepie Maveat możesz znaleźć oryginalne produkty wielu rodzajów. W sekcji "Piekarnia" znajdziesz na przykład włoską mąkę, idealną do tworzenia tradycyjnych wypieków, ale również chleb bruschetta czy starannie przygotowywane spody do pizzy. Niezwykle bogaty jest oczywiście wybór makaronów. Znajdziesz tu klasyki w swojej kategorii, takie jak spaghetti czy penne, ale również kulinarne ciekawostki, na przykład linguine z algą spiruliną. Warto zwrócić uwagę na sekcję "Trufle", gdzie znajdziesz najlepsze sosy truflowe, wysokiej jakości oliwy czy same trufle, które stanowią jeden z najcenniejszych składników we włoskiej kuchni.

Zakupy rodem ze słonecznej Italii zrobisz na stronie www.maveat.pl. Sklep prowadzi nie tylko sprzedaż online, ale również sprzedaż detaliczną w magazynie przy ulicy Poznańskiej 220 w Ożarowie Mazowieckim.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola Kargul
  (15 stycznia 2023, 08:34)
Dla wg najbardziej znanymi i produktami kuchni włoskiej są: salceson włoski. Najlepiej przeterminowany bo tańszy. Do tego kradziona z rynku włoszczyzna i lody włoskie w salmonellą.
Nicola Kargul
  (15 stycznia 2023, 20:31)
A ja zajadam się słoniną z solą i octem az mi tłuszcz po brodzie cieknie