Włamał się do apteki, policjanci przyłapali go na wyłamywaniu drzwi do sejfu

Dodane 23 lipca 2018, 10:09

Borowie
Zdjęcie poglądowe: internet Do próby kradzieży doszło w Borowiu. Dzięki systemowi alarmowemu udało się w porę wezwać na miejsce policjantów i na gorącym uczynku zatrzymać sprawcę włamania.

Do włamania i próby kradzieży doszło 17 lipca w Borowiu.

Łukasz B. - właściciel apteki zlokalizowanej w Borowiu, powiadomił telefonicznie dyżurnego KPP Garwolin, że otrzymał powiadomienia na swój telefon komórkowy, że w Aptece w Borowiu przy ul Garwolińskiej 11 załączył się alarm.

- Skierowany na miejsce patrol OPI KPP Garwolin ujawnił wyłamane drzwi wejściowe. Podczas przeszukania pomieszczeń apteki policjanci zastali mężczyznę, który miał przy sobie dwie metalowe łapki. Mężczyzną tym okazał się być Zbigniew S., który według ustaleń, po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych do apteki dostał się do jej wnętrza, gdzie usiłował wyłamać drzwi sejfu, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie około 6000 zł. 53-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie osiągnął zamierzonego celu dzięki sprawnej interwencji policjantów z Garwolina - wyjaśnia Małgorzata Pychner z KPP Garwolin.

Starty powstałe w wyniku włamania pokrzywdzony oszacował na kwotę 10000 zł.

Nie działał sam

W wyniku dalszych działań policjanci z OPI KPP Garwolin dokonali zatrzymania Klaudii W. 23-letniej mieszkanki powiatu siedleckiego, która wspólnie z 53-latkiem dokonała włamania do apteki.

Oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował wobec podejrzanych o czyn z art. 279 § 1kk środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.