Wkręć się w ferie! Sprawdź ofertę CSiK

Dodane 24 stycznia 2022, 09:26

Miasto Garwolin
Materiały promocyjne Wielkimi krokami zbliża się czas zimowego wypoczynku. Ferie w mieście nie muszą być nudne. Zostajesz w domu? Wkręć się w sport i kulturę! Na zajęcia warsztatowe oraz wycieczki obowiązują zapisy, więc nie zwlekaj!

W programie przygotowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie są warsztaty, wycieczki, filmowe przeboje i zajęcia sportowe. Na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Pod hasłami „Rozkręć się”, „Rusz się”, „Rozejrzyj się” i „Zapatrz się” kryje się mnóstwo nowych doświadczeń, zajęć rozbudzających kreatywność, aktywności – nie tylko fizycznej, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Rozkręć się!

To tytuł bloku warsztatowego. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję tworzyć, kreować, działać. 31 stycznia odbędą się warsztaty muzyczne „Poranne dźwiękobranie” dla dzieci w wieku 5-10 lat. Poprowadzi je muzyk i pedagog z wieloletnim doświadczeniem – Mariusz Kozicki. Pod jego przewodnictwem uczestnicy poznają różne instrumenty i spróbują na nich grać!

Miłośników klocków Lego nie może zabraknąć na warsztatach „Potęga Lego”, które odbędą się 4 lutego. Pod okiem instruktora i pasjonata klocków Pawła Miszkurki dzieci stworzą niezwykłe dzieła. W ruch pójdą tysiące elementów. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 7. roku życia.

O tym, że nie święci garnki lepią wiedzą już nawet najmłodsi, dlatego chętnie korzystają z zajęć w pracowni ceramiki. Podczas ferii także będzie okazja do tworzenia z gliny pod okiem instruktora Grzegorza Mikulskiego. Warsztaty odbędą się 8 i 10 lutego. W zajęcia mogą wziąć udział dzieci od 6. roku życia.

Własna skarbonka ręcznie robiona? Czemu nie! Takie cuda powstaną podczas warsztatów „Oszczędna świnka”. Zajęcia będą trwały dwa dni. Najpierw uczestnicy stworzą swoją osobistą skarbonkę, a na kolejnych zajęciach ją pokolorują i ozdobią. Warsztaty, przeznaczone dla dzieci od 7 lat, odbędą się 7 i 9 lutego.

Nieco młodszych, dzieci od 5. roku życia, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na warsztaty plastyczne „Afryka dzika”. Atmosfera na pewno będzie gorąca, a w programie między innymi filmowa podróż do Afryki oraz tworzenie dzikich, egzotycznych zwierząt z tektury.

Fanów gry Rummikub na pewno ucieszy informacja o Zimowym Turnieju Rummikub, który odbędzie się 3 lutego. Wszyscy, którzy mają ochotę nieco pogłówkować, świetnie się przy tym bawić i powalczyć o nagrody, powinni wziąć udział w grze! Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Zapisy na zajęcia warsztatowe: https://forms.gle/gMb2yXHvfav77x3H7

Rusz się!

Podczas ferii będzie okazja do rozruszania nie tylko głowy! Pływalnia Miejska „Garwolanka” zaprasza we wtorki i czwartki na gry i zabawy w basenie pod hasłem „Pluski w wodzie”, a w piątki na zajęcia sportowo-rekreacyjne w sali fitness „Wygibasy na sali”. W każdy poniedziałek w hali sportowej CSiK przy ul. Żwirki i Wigury 16 będzie można pograć w tenisa stołowego. Przez całe dwa tygodnie zimowego wypoczynku bilet na basen dla dzieci i młodzieży będzie kosztował 10 zł.

Rozejrzyj się!

Jest tyle pięknych i ciekawych miejsc! Będzie się można o tym przekonać podczas dwóch wycieczek. 2 lutego uczestnicy „Ferii w mieście” wybiorą się do położonej niedaleko Garwolina Łucznicy. To będzie prawdziwy „Dzień ze sztuką”. W Akademii Łucznica wezmą udział w trzech różnych warsztatach. Będą to zajęcia tworzenia z filcu, malowania na torbach oraz makramy. 8 lutego wesoły autobus obierze kierunek na Lublin. W manufakturze ceramiki z Bolesławca uczestnicy wycieczki wezmą udział w warsztatach ozdabiania, a wcześniej zwiedzą Muzeum Cebularza i sprawdzą, jak powstają te tradycyjne lubelskie placki. Wycieczki są przeznaczone dla dzieci od 6 lat.

Zapisy na wycieczki: https://forms.gle/gMb2yXHvfav77x3H7

Zapatrz się!

Ferie to doskonały czas, by wybrać się do kina! Najmłodsi widzowie będą mieli, w czym wybierać. Kino Wilga przygotowało pięć filmowych propozycji. Na dużym ekranie zostanie pokazana nowa australijska produkcja „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, uwielbiany przez najmłodszych „Psi patrol”, muzyczny przebój „Sing 2”, historia o poszukiwaniu wolności „Mustang z dzikiej doliny” oraz francuski film przygodowy dla całej rodziny „Skarb Mikołajka”.

 

Zapisy na zajęcia trwają do 28 stycznia.

Szczegółowy program zajęć wraz z cenami jest dostępny na plakatach.

Pobierz ulotkę

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.