Wjechała na przejazd kolejowy, kiedy zamykały się rogatki

Dodane 26 kwietnia 2023, 13:50

Łaskarzew, Na sygnale




Zdjęcie poglądowe: pixabay.com 27-letnia kierująca bmw wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór i sygnalizacji o nadjeżdżającym pociągu. W pobliżu byli policjanci z Łaskarzewa, którzy widzieli tę niebezpieczną sytuację. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Okazało się, że kierująca była pod działaniem alkoholu. Kobieta już straciła prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem.

W poniedziałek 24 kwietnia o godz. 16:40 w Łaskarzewie na ulicy Warszawskiej doszło do groźnej sytuacji. 27-letnia kobieta kierująca bmw wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór. W pobliżu byli policjanci z Łaskarzewa, którzy widzieli tę sytuację. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że 27-latka znajduje się pod działaniem alkoholu (0,48 promila). Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiety. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Łaskarzewa.

Przypominamy: kierujący pojazdem jest obowiązany:

  • zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  • przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  • prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  • w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.