Wjechał na rondo i tam został

Dodane 18 września 2021, 11:15

Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: Pan Artur Dziś kierowcy podróżujący przez Mierżączkę napotkali niecodzienny widok. Zaplątany w gęste krzaki, na środku ronda stał samochód osobowy.

Pogarszające się warunki atmosferyczne w ostatnich dniach i brak uwagi kierowców doprowadziły do kilku zdarzeń drogowych.

Dziś rano (18 września) kierowcy mijający rondo w Mierżączce, mogli zaobserwować efekty nieostrożnej jazdy. Na środku ronda utknęło w gęstej roślinności auta osobowe.  

Na miejscu służby mundurowe wyjaśniały okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje: pogarszają się warunki na drogach

Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Opady deszczu, porywisty wiatrem, szybko zapadającym zmrok – to rzeczywistość, do której znowu musimy się przyzwyczaić. Takie warunki mają duży wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Panująca za oknem aura sprawia, że warunki na drodze szybko się zmieniają i mogą być niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego garwolińscy policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich – kierowców, rowerzystów oraz pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wielu kierowcom może wydawać się, że jezdnia jest czarna i sucha. Jednak w połączeniu z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi, droga hamowania wydłuża się, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Jeśli warunki pogodowe są gorsze, warto zwolnić w myśl zasady „wolniej znaczy bezpieczniej”.

Pamiętajmy, że w pobliżu przejść dla pieszych należy zachować nadzwyczajną ostrożność. Uważajmy już podczas zbliżania się do nich, aby móc wyhamować, gdy pieszy wejdzie na przejście.

Apelujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży się zatrzymać. Zasada ograniczonego zaufania ma tutaj szczególne zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy latarka sprawią, że poruszając się po słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Xxx
  (18 września 2021, 13:39)
Okocima na masce zostawił 😂
Nicola
  (18 września 2021, 21:05)
powodem wjazdu w krzaki nie były pogarszające się warunki atmosferyczne ale raczej pro - mille.