W okolice Wilgi zjechali strażacy z podwarszawskich powiatów

Dodane 18 września 2021, 10:57

Na sygnale, Wilga
OSP Wilga Dziś (18 września) w okolicach Wilgi przeprowadzone zostaną ćwiczenia Kompani Powodziowej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego PIASECZNO.

W ćwiczeniach bierze udział około 100 strażaków z z powiatów garwolińskiego, pruszkowskiego, wyszkowskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, warszawskiego zachodniego i Warszawy.

Takie ćwiczenia składają się zazwyczaj z kilku epizodów. Rok temu strażacy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami - ewakuacja osób poszkodowanych z dużych rozlewisk za pomocą łodzi, na której była udzielana pierwsza pomoc; zabezpieczenie, uszczelnianie i podnoszenie wału przeciwpowodziowego przy pomocy worków z piaskiem i rękawów; osuszanie terenów zalanych przy pomocy pomp.

Kompania Powodziowa WOO ‘PIASECZNO’ jest jedną z trzech wchodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej.

Sztab główny zlokalizowano przy Pomniku Sapera w Tarnowie, a ćwiczenia przeprowadzane są na akwenie Morskie Oko oraz nad Wisłą w miejscowości Holendry.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.