W marketach rozlano niebezpieczną substancję, ewakuacja i szeroko zakrojona akcja

Dodane 5 grudnia 2018, 19:58

Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarzenia w Sobolewie: Czytelnik Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do dwóch zdarzeń do których doszło w Sobolewie i Maciejowicach.

Jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie mężczyzna pochodzący z Ukrainy rozlał w jednym z Sobolewskich marketów spożywczych niebezpieczną substancję. Wszystkich z budynku ewakuowano, a służby mundurowe zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Do identycznej sytuacji doszło w Maciejowicach. Tam również straż pożarna zabezpiecza budynek. 

Specjalistyczna grupa ustala substancje, które zostały rozlane w sklepach.

W sklepach Top Market w miejscowościach Maciejowice oraz Sobolew, na chwilę obecną nieustaleni sprawcy rozlali substancję niewiadomego pochodzenia. Na miejscu dokonano ewakuacji personelu sklepów oraz klientów. Rozlana substancja uszkodziła część artykułów spożywczych. Na miejsce skierowano JRG z PSP Garwolin oraz Jednostkę Straży Chemicznej z Warszawy. Strażacy z Jednostki Chemicznej ustalili że rozlana substancja to KWAS MASŁOWY nie zagrażający życiu. Na miejscu został zabezpieczony monitoring. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.